مدیر آموزش و پرورش : فردیس ۱۰ مدرسه در حال ساخت دارد

کرج - ایرنا - مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج و شهرستان فردیس گفت: با توجه به تراکم جمعیت دانش آموزی بالا و کمبود سرانه های آموزشی ، ۱۰ پروژه آموزشی در فردیس در دست ساخت است.

ولی اله احمدی روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان فردیس افزود:  این ۱۰ پروژه آموزشی با ظرفیت ۱۳۵ کلاس درس در دست ساخت قرار گرفته است.

وی به سرانه های پایین آموزشی در فردیس اشاره کرد و گفت: تراکم جمعیت دانش آموزی در کلاس های مقطع ابتدایی۳۵.۵ نفر و مقطع  متوسطه ۳۲.۱۱ نفر است .

احمدی افزود: از مجموع  ۴۶۱  فضای آموزشی ناحیه 2 کرج و فردیس،  ۳۸۱ فضای آموزشی با سه هزارو113 کلاس آنها مربوط به شهرستان فردیس و ۸۰ مدرسه با 621 کلاس  در کرج است.

از مجموع  ۱۰۱ هزارو ۷۱۸ دانش آموز ناحیه 2 کرج و شهرستان فردیس  ۸۵ هزار و ۶۸ نفر دانش آموز فردیسی و ۱۶ هزار و ۶۵۰ دانش آموز آنان مربوط به کرج است.

وی با بیان اینکه  ۳۹۰ دانش آموز ابتدایی و  ۶۱۶ دانش آموز در مقطع متوسطه فاقد گوشی هوشمند بودند ، اظهار داشت: در مقطع ابتدایی ۹۲ دانش آموز  و در مقطع متوسطه ۱۹۸ دانش آموز گوشی هوشمند و تبلت از سوی خیرین و همکاران فرهنگی تهیه و به دانش آموزان اهدا شد.

احمدی افزود: حدود ۱۴ هزارو ۵۶۸ ساعت امسال حق التدریس داریم از طرفی ۴۱۸ نفر بازنشسته می شوند که اگر در جذب نیروی انسانی تدبیر نشود  برای سال آینده با چالش هایی روبرو خواهیم شد.

وی در خصوص ساماندهی فضاهای آموزشی در فردیس گفت: سرانه آموزشی فردیس به ازای هر نفر یک متر و ۸۰  است فقیرترین سرانه به لحاظ آموزشی در کشور است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها