رئیس الحشد الشعبی: تسامح و فروتنی وجه تمایز حاج قاسم بود

بغداد- ایرنا- رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق امروز (چهارشنبه) با ستایش از فرماندهان شهید «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده پیشین نیروی قدس و «حاج ابومهدی المهندس» معاون پیشین سازمان الحشد الشعبی عراق تاکید کرد که اخلاق والا، تسامح و فروتنی وجه تمایز شهید سلیمانی نسبت به دیگران بود.

به گزارش ایرنا، «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق امروز در مراسم گرامیداشت فرماندهان شهید در شهر بغداد که با حضور شماری از مسئولان کشوری و لشکری و شخصیت های سیاسی و نیروهای سازمان الحشد الشعبی عراق از جمله «هادی العامری» رئیس ائتلاف الفتح و «شیخ همام حمودی» رئیس مجلس اعلای اسلامی و «شیخ خالد الملا» رئیس جمعیت علمای اهل سنت عراق و نیز «ایرج مسجدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد برگزار شد، به تشریح ویژگی های شخصیتی شهیدان سلیمانی و المهندس پرداخت.

رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق گفت: درست است که ما این فرماندهان شهید را از دست داده ایم اما روح بزرگ آنها همواره با ما است و ما آنها را به یاد می آوریم و در مسیر و ارزش ها و اصول و مبانی آنها گام برمی داریم.

وی از ویژگی های بارز شهیدان سلیمانی و المهندس را که آنها را از دیگران متمایز و برجسته می سازد، در نحوه تعامل با یکدیگر و تعامل با نیروهای تحت امرشان و نیز  چگونگی حضور در میدان نبرد دانست و گفت: من به سیره آنها در میدان نبرد اشاره می کنم که چگونه بین خودشان تعامل و نیروهای خود را فرماندهی می کردند و حضور آنها در میدان نبرد چگونه بود.

فالح الفیاض افزود: آنها برخلاف دیگران، جدا از نیروها و سربازان خود نبودند و سلسله مراتبی که دیگران داشتند، را نداشتند. این عزیزان همواره در کنار یکدیگر و نیروهای خود بودند و از حاج قاسم همواره می شنیدم که می گفت که فرمانده نمی گوید برو بلکه می گوید بیا. یعنی باید پیشاپیش نیروهایش باید.

وی تاکید کرد: این فلسفه و شیوه زندگی و تعامل بین رزمندگان و فرماندهانشان است لذا از برادرانم در الحشد الشعبی می خواهم که عمق سیره و اندیشه شهید حاج قاسم و شهید ابومهندس و قبل از اینها عمق اخلاق آنها را سرلوحه خود قرار دهند.

رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق افزود: آنچه حاج قاسم را متمایز می کند، اخلاق والا و تسامح و فروتنی وی در قبال دیگران بود.

وی تصریح کرد: رابطه شهید ابومهدی المهندس و حاج قاسم رابطه وفاداری تا آخرین لحظات حیات بود. آنها همواره همراه هم بودند و در یک لحظه نیز به شهادت رسیدند.

فالح الفیاض افزود: شهید المهندس بسیار وفادار و دوستدار حاج قاسم بود و این برادری را باید ما سرلوحه خود قرار دهیم و این برادری و اخوت و وفاداری را بیاموزیم و از آنها این سیره و پیشینه جهادی و شیوه تعامل آنها با دیگران و فروتنی در برابر خداوند و کسانی که با آنها بودند، را مدنظر قرار دهیم.

وی افزود: این ویژگی ها باعث شد که میلیون ها نفر شیفته حاج قاسم شوند و اینگونه نسبت به ابومهدی ابراز علاقه وافر کنند.

رئسی سازمان الحشد الشعبی عراق  با اشاره به شعار امسال گرامیداشت شهیدان سلیمانی و المهندس گفت: شعار امسال شهادت و حاکمیت است. آیا از این معانی عظیم تر و بزرگتر برای حفظ منافع مهین و مردم وجود دارد؟ شهادت سلاحی قویتر از سلاح هسته ای در دست مومنان علیه دشمنانشان است و حاکمیت نیز دروازه پاسدار از کشور و منافع آن است.

شهرها و مناطق مختلف عراق از دو هفته پیش شاهد ویژه برنامه های گرامیداشت سالگرد ترور فرماندهان شهید در قالب گردهمایی، آیین های یادبود، برگزاری نمایشگاههای عکس و فیلم و نشست های تخصصی بررسی حقوقی این ترور و شکایت در دادگاههای بین المللی علیه عاملان و آمران آن بوده است.

مجالس ترحیم مردمی و پخش پویا نماها و ویژه برنامه های مستند، تحلیلی و خبری از رسانه های مختلف عراق نیز همچنان ادامه دارد و زیارت مزار شهید ابومهدی المهندس در نجف اشرف و تجدید بیعت با فرماندهان شهید از دیگر آیین های امسال بوده است.

در همین پیوند، میدان التحریر در قلب بغداد و خیابانهای اطراف آن روز یکشنبه شاهد حماسه سازی اقشار مختلف مردم عراق در اولین سالروز گرامیداشت شهیدان حاج قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق برای تاکید بر لزوم اخراج اشغالگران آمریکایی بود.

شهید سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده سابق نیروی قدس سپاه و «ابومهدی المهندس» معاون سازمان «الحشد الشعبی» عراق به همراه ۸ نفر دیگر از همرزمانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور مستقیم «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با شلیک راکت از پهپادهای ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

در پیامد این اقدام تروریستی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق شلیک کرد.

در پی این موشک باران، پنتاگون در چندین مرحله و به صورت تدریجی اعلام کرد که تعداد ۱۱۰ نفر از نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد دچار آسیب مغزی شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این جنایت پلید آمریکا علیه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس سبب شد که نمایندگان منتخب مردم عراق در پارلمان این کشور مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از کشورشان را تصویب کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا آغاز شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha