اجرای طرح ساماندهی باغ‌تالارها و سالن‌های پذیرایی در شمال تهران

تهران-ایرنا- معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت از اجرای طرح نظارت و کنترل بر واحدهای صنفی باغ تالار و سالن پذیرایی در شمال شهر تهران خبر داد و گفت: در این طرح در مجموع از ۴۶۳ واحد صنفی بازدید و برای هفت باغ تالار متخلف اخطار پلمب صادر شد.

به گزارش ایرنا از پلیس، سرهنگ نادر مرادی روز چهارشنبه گفت: ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته به منظور ساماندهی واحدهای صنفی و برخورد با صنوف متخلف، با حضور نمایندگان اداره بهداشت و اتحادیه صنف سالن پذیرایی و تالارداران، از ۴۶۳ واحد صنفی در مناطق لواسان، افجه، هنزک و گردنه قوچک بازدید که در نظارت های صورت گرفته به ۷۰ نفر از متصدیان واحدهای صنفی مذکور تذکر و هشت تالار پذیرایی متخلف نیز به دلیل عدم رعایت ضوابط صنفی و انتظامی و همچنین بی توجهی به پروتکل های بهداشتی و عرضه قلیان پلمب شد.  

وی افزود: با توجه به اینکه قانونمندسازی اصناف یکی از ماموریت های مهم معاونت نظارت بر اماکن عمومی است، پلیس تلاش می کند تا واحدهای صنفی مذکور را به محیطی امن برای برگزاری مراسم های مختلف شهروندان مبدل کند.  

این مقام مسئول، از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده تخلفات صنفی مرتبط با صنوف، موضوع را بلافاصله به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع تا در اسرع وقت اقدامات لازم توسط پلیس اماکن صورت پذیرد.  

انهدام باند سارقان و مالخران موتورسیکلت 

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری باند ۴ نفره سرقت موتورسیکلت خبر داد و گفت: ۶ دستگاه موتور به ارزش ۲۵۰ میلیون تومان کشف شد.  

 سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال گفت: با توجه به افزایش وقوع سرقت موتورسیکلت در محدوده استحفاظی این پایگاه به ویژه در محدوده کلانتری ۱۰۶ نامجو در ماه های اخیر طی تجزیه و تحلیل مناطق جرم خیز و آلوده و با توجه به وجود پاتوق های مختلف و تراکم حضور خلافکاران و بزهکاران در حوزه آن کلانتری مراتب به عوامل تجسس و گشت کلانتری اعلام و آموزش های لازم داده شد.

وی افزود: خیابان هایی که بیشترین وقوع را داشت از طریق عوامل تجسس کلانتری پیگیری تا اینکه بالاخره یکی از سارقان در حین سرقت موتورسیکلت توسط ماموران دستگیر و متهم خود را کیوان معرفی می کند که در بازرسی از وی تعداد زیادی ابزار و ادوات جرم بخصوص بشکن و سوییچ یدک انواع موتورسیکلت کشف و ضبط شد، طی استعلام بعمل آمده متهم از سابقه داران حرفه ای و مواد فروشان منطقه بود که پرونده با دستور شعبه ۳ بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۵ تهران به این یگان ارسال شد.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی اظهار داشت: در بازجویی اولیه کیوان منکر هرگونه سرقت و اظهار کرد که قصد سرقت نداشته و اقدام به مواد فروشی به صورت خرد می کند که با انجام تحقیقات پلیسی لب به اعتراف گشود و به ۶ فقره سرقت موتورسیکلت اعتراف کرد و بیان داشت موتورسیکلت ها را پس از سرقت به فردی به هویت شهروز فروخته ام.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از اخذ دستور قضایی، کارآگاهان با هدایت و راهنمایی متهم به مخفیگاه شهروز اعزام و موفق به دستگیری او می شوند که وی نیز در تحقیقات پلیسی و مواجهه حضوری با کیوان اظهار کرد دو دستگاه موتورسیکلت از وی خریداری کرده که یک دستگاه از موتورسیکلت ها را به شخص دیگر فروخته و موتورسیکلت دوم را نیز در خیابان رها  کرده است.

دستخال افزود: در ادامه تحقیقات کیوان اعلام کرد چهار دستگاه موتورسیکلت هوندا را به افرادی به هویت های ناصر و سعید فروخته ام که با بهره گیری از شیوه های نوین و علمی کشف جرم و تحقیقات نامحسوس، مخفیگاه آنان شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه متهمان دستگیر می شوند. ناصر و سعید ابتدا منکر هرگونه خرید مال مسروقه بوده که در مواجهه حضوری با کیوان چاره ای جزء بیان حقیقت نداشته و به خرید موتورسیکلت سرقتی اعتراف کردند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی گفت: با اعتراف صریح متهمان، مشخص شد خریداران اموال مسروقه تمامی موتورسیکلت ها را اوراق و قطعات با ارزش آنها را فروخته اند که با شناسایی محل های سرقت شکات دعوت و اظهارات آنان اخذ و ضم گردید که با تکمیل پرونده متهمان به دادسرا اعزام و با قرار صادره از سوی بازپرس پرونده روانه زندان شدند.

مواد فروش مجهز به دستگاه کارتخوان دستگیر شد 

فرمانده گشت انتظامی یگان امداد فاتب از کشف ۱۴۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک توسط واحد های گشت انتظامی خبر داد و گفت: متهم با تحویل دادن دستگاه کارتخوان خود به جرم خود مبنی بر فروش مواد مخدر با دستگاه کارتخوان اعتراف کرد.

 سرهنگ افشین منافی گفت: واحد گشت انتظامی در حال گشت زنی هدفمند در بزرگراه یارگار امام نرسیده به پمپ بنزین به یک دستگاه خودرو  پراید که راننده آن با دستگاه کارتخوان  بیرون از خودرو منتظر ایستاده بود مظنون شده و برای بررسی بیشتر با هماهنگی مرکز پیام اقدام کردند.  

فرمانده گشت انتظامی یگان امداد بیان داشت: با بررسی خودرو پراید راننده آن که دستپاچه و سراسیمه شده بود از سوالات ماموران طفره رفته و ماموران با بررسی بیشتر از داخل خودرو، دو بسته مواد مخدر به مقدار ۱۴۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک  کشف کردند.

وی تصریح کرد: در ادامه با سوالات فنی و بازجویی اولیه راننده پراید لب به اعتراف گشود و با تحویل دادن دستگاه کارتخوان خود به جرم خود مبنی بر فروش مواد مخدر با دستگاه کارتخوان اعتراف کرد.

منافی گفت: خودرو متهم به پارکینگ منتقل و متهم به همراه مواد مخدر مکشوفه و دستگاه کارتخوان تحویل عوامل پلیس پیشگیری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها