تشکل‌ها جلوه‌ای از حلقه‌های واسطه میان امام و امت هستند

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی در مراسم انتخابات مجمع کانون‌های فرهنگی تبلیغی، گفت: تشکل‌ها جلوه‌ای از حلقه‌های واسطه میان امام و امت هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، انتخابات مجمع کانون‌های فرهنگی تبلیغی با حضور حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی معاون فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی و حجت‌الاسلام مجید باباخانی مدیرکل تشکل‌های دینی این سازمان در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی شهدای هفتم تیر انقلاب اسلامی برگزارشد.

حجت‌الاسلام عزت زمانی اظهار داشت: نظامات و تشکل‌های انقلابی بعد از انقلاب تاکنون اتفاقات مختلفی را تجربه کردند و این تجربه‌ها توشه فعالیت این تشکل‌ها برای آینده شده است. زمانی کار تشکیلاتی توسط مردم و به رهبری امام امت در جبهه‌های نبرد دفاع مقدس شکل‌گرفت اما پس‌ازآن، عدم تجربه کافی یا شاید نفوذ برخی تفکرات باعث شد تفکر دولتی غلبه‌ی ‌ویژه‌ای به نظامات مردمی پیدا کرد.

معاون فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: طی حرکات مردمی این‌چنینی بسیج حرکات و تفکرات انقلابی و مردمی را هدایت کرد که به نظر جریان موفقی بود اما به دلیل داشتن نظام دستوری نمی‌توانست تمامی ظرفیت‌ها را به خود جذب کند و اگر توانایی این امر را داشت قطعاً ظرفیت خیلی خوب و قدرتمندی را تشکیل می‌داد.

حجت‌الاسلام عزت زمانی ادامه داد: در این زمان با راهبرد رهبر معظم انقلاب و بزرگان این نظام، نظامات و تشکل‌ها و جمعیت‌های میان تخصصی با انتخابات و یک شکل خاص شروع به فعالیت کردند که این مهم به برکت مواجهه مستقیم با دشمن در این عرصه بود. شاید نقدها و اشکالاتی هم به این تشکل‌ها وارد بود اما همین نکته که فعالیت‌ها به‌جای اقدام فردی، به‌صورت تشکیلاتی انجام می‌شد خود اتفاق مهم و خوبی بود.

گره خوردن و هم‌افزایی این تشکل‌ها با یکدیگر و باور به این تحول عظیم مهم است بنابراین باید جمع‌هایی فرهیخته مانند همین جمع نسبت به مدیریت این تشکل‌ها و آسیب‌شناسی آن‌ها برای حرکت به سمت تحول آینده اقدام کنند. این تشکل‌ها جلوه‌ای از حلقه‌های واسطه میان امام و امت هستند، شاید این امر به‌تمام‌معنا و با تمام ضوابط آن انجام نشود اما واقعیت این است که این جمع به‌عنوانواسطه میان امام و امت تلاش خوبی داشته است.

وی بیان کرد: البته آفت‌هایی گرفتار کار تشکیلاتی است که امیدواریم تشکل‌های این‌چنینی با تشکیل اتاق فکر و هم‌افزایی و تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز از این گره‌ها عبور کرده و نجات پیدا کنند.

حجت‌الاسلام عزت زمانی با اشاره به نقش تشکل‌ها و جمعیت‌های فرهنگی خاطرنشان کرد: کمک به توسعه حلقه‌های میانی و کمک به رشد نیروی انسانی مؤثر از وظایف این تشکل‌ها خواهد بود.

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام مجید باباخانی مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: این جلسه یک آغاز برای حرکتی بزرگ است و همه طرح‌ها و اقدامات از دل این جمع بیرون خواهد آمد. اگر مجموعه‌های فرهنگی استان‌ها بتوانند ارتباط وسیعی با مجمع فرهنگی تبلیغی برقرار کنند این مجمع مهم‌ترین تشکل سازمان تبلیغات اسلامی خواهد بود.

باباخانی ادامه داد: موضوع رسانه بسیار حائز اهمیت است و کمتر در دستگاه‌های جهادی و تشکیلاتی به آن توجه می‌شود و پیوست رسانه‌ای در حرکت‌های جهادی و تشکیلاتی موضوع مهمی است که ما از جانب آن شکست می‌خوریم زیرا یا نمی‌توانیم کاری که انجام‌شده را به خوبی نشان دهیم و یا نمی‌توانیم به‌ وسیله رسانه آن را در جامعه گسترش دهیم و فعالیت‌های مان محدود به تبلیغ چهره به چهره خواهد ماند.

حجت‌الاسلام باباخانی خاطرنشان کرد: موضوع و محور بعدی تربیت نیروی انسانی برای نسل بعدی است و مجموعه‌ای موفق است که برای نسل بعدی خود فکر ‌کند و برنامه‌ریزی داشته باشد.

در پایان این جلسه حجت‌الاسلام مهدوی ارفع به‌عنوان رئیس؛ محمد حسین طبرستانی به‌عنوان نائب رئیس و حجت‌الاسلام عسگری به‌عنوان دبیر مجمع کانون‌های فرهنگی تبلیغی انتخاب شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار فرهنگ