پوشش اینترنت روستایی در میانه تا پایان سال آینده به ۱۰۰ درصد می‌رسد

تبریز - ایرنا - معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اعلام اینکه بر اساس بررسی های میدانی ۵۰ درصد روستاهای شهرستان از اینترنت برخوردارند: گفت با تکمیل زیرساخت های ارتباطی تا پایان سال ۱۴۰۰ ضریب پوشش اینترنت در روستاهای شهرستان به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

محمدرضا مشایخی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بر ضرورت ارتقای سطح پوشش اینترنت در روستاها تاکید و خاطرنشان کرد: وضعیت خاص شیوع بیماری کرونا نیاز به استفاده از اینترنت در حوزه ها و امور مختلف را چندین برابر کرده است.

وی با اشاره به اهتمام دولت برای افزایش پوشش اینترنت در روستاها، گفت: در شهرستان میانه برنامه ریزی برای نصب ۱۲ دکل جهت تحت پوشش درآوردن روستاهای شهرستان از اولویتهاست که ۶ دکل کارگذاری شده و سه دکل دیگر در قالب اینترنت ADSL پرسرعت ، طرح همت و های وب برای پوشش ۵۰ تا ۶۰ درصدی کارگزاری شده است تا نیاز کنونی مردم به ویژه دانش آموزان در سطح روستایی مرتفع شود.

فرماندار ویژه میانه اضافه کرد:  سه دکل دیگر نیز برای روستاهای برنلیق، تیرآباد و شهر میانه برنامه ریزی شده تا با اتمام راه اندازی این ۱۲ دکل در قالب طرح های های وب، همت و ADSL پلاس یا پرسرعت پوشش روستاها به ۸۰ درصد برسد.

وی در پایان از  برنامه ریزی برای تقویت زیرساختها و دکلهای تکمیلی به میزان ۲ تا چهار دکل دیگر طبق بررسی ها خبر داد و افزود:  با تکمیل این زیرساختها و دکلها تا پایان تابستان ۱۴۰۰ پوشش تقریبا ۱۰۰ درصدی روستاهای شهرستان محقق خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها