مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی از کاهش بودجه ورزش انتقاد کرد

مراغه - ایرنا - مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با انتقاد از کم بودن اعتبارات و بودجه ورزش استان گفت: در استان کسی نیست جوابگو باشد که بودجه این اداره کل چرا کمتر شده است.

ایوب بهتاج روز چهارشنبه در جلسه مشترک مدیر کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی با روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستانها که در هشترود برگزار شد، از کمک مالی ۱۳ میلیارد ریال به هیات های ورزشی شهرستان ها خبرداد و گفت: متاسفانه بودجه کم و ناچیز شهرستانها مانع انجام کار ورزشی در حد قابل قبول می شود.

مدیر کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی گفت: بودجه این اداره کل نسبت به سالهای قبل کمتر شده است.

وی گفت : متاسفانه بودجه ناچیز ورزشی به کارهای عمرانی هزینه می شود و این ظلم در حق امر ورزش است.

وی از نمایندگان استان خواست در مجلس صدای ورزشکاران را به گوش مسئولان کشوری برسانند .

بهتاج گفت: همانطور که نمایندگان به بحث سلامت و افزایش بودجه این بخش رای می دهند باید به فکر سلامتی از طریق ورزش هم باشند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان همچنین از اختصاص ۱۰ میلیارد ریال برای احداث خانه جوان در هشترود خبر داد.

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در خانه ملت هم خواستار تعیین تکلیف نیروهای خدماتی اداره ورزش و جوانان شد.
سید حمزه امینی افزود: عده ای از نیروهای خدماتی با سابقه حداقل ۱۵ و حداکثر ۲۰ سال به بالا تاکنون تعیین تکلیف نشده اند و هر از چند گاهی از سوی ادارات عدم همکاری می زنند .
عضوکمیسیون اجتماعی مجلس خواستار توجه به سالن های ورزشی شهرستان به خصوص سالن ورزشی شهر نظرکهریزی شد و گفت: محوطه این سالن به یک زمین زراعی تبدیل شده است.
امینی همچنین با توجه به وجود علاقه مندان به ورزش موتورسواری در این شهرستان خواستار ایجاد و احداث پیست موتورسواری در هشترود شد.

امین امینیان فرماندار هشترود هم خواستار تجهیز سیستم های سرمایش و گرمایشی سالن های ورزشی شد و گفت: نبود خوابگاه ورزشی در شهرستان باعث می شود در هنگام برگزاری مسابقات استانی و کشوری نتوانیم میزبانی کنیم از این رو تجهیز و احداث خوابگاه ورزشی در این شهرستان ضروری است .
وی خاطرنشان کرد: شهرستان هشترود رتبه اول استانی در فضای ورزشی را دارد.
در این جلسه از رییس ورزش و جوانان هشترود بخاطر رتبه اول در منطقه و روسای شهرستان های بستان آباد و آذرشهر و جلفا بخاطر کسب رتبه های دوم و سوم تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها