وضعیت تصفیه خانه شهرک های صنعتی البرز مناسب نیست

کرج - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز اعلام کرد که وضعیت تصفیه خانه فاضلاب شهرک های صنعتی استان مناسب نیست و باید اقدامات لازم صورت بگیرد.

فردین حکیمی روز چهارشنبه در بازدید از نیروگاه منتظر قائم فردیس افزود:  شهرک های صنعتی البرز وضعیت  مناسبی در تصفیه خانه فاضلاب ندارند و دستگاه های ناظر و متولی باید در این زمینه  به وظیفه خود عمل کنند.

وی با بیان اینکه نیروگاه منتظر قائم فردیس به لحاظ فعالیت و موقعیت برای محیط زیست از اهمیت زیادی برخوردار است ، اظهار داشت: الزامات زیست محیطی سخت بر نیروگاه اعمال شده است.

وی افزود: بررسی ها نشان می دهد که  این نیروگاه الزامات زیست محیطی مانند پایش لحظه ای آنلاین، ایجاد فضای سبز، ایجاد سیستم فیلتراسیون و تصفیه خانه فاضلاب را به خوبی رعایت کرده است.

مدیرکل  حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: بر اساس قانون اجرای طرح خود اظهاری در سنجش آلاینده ها هر سه ماه یکبار باید انجام شود اما به جهت حساسیت موضوع  این خوداظهاری ها برای نیروگاه  منتظر قائم هر ماه یک بار انجام می شود.

حکیمی افزود: محیط زیست استان از یک واحد صنعتی به لحاظ رعایت مسایل محیط زیست تعریف و تمجید نمی کند ولی نیروگاه با توجه به اینکه ماهیتا یک واحد آلاینده می تواند باشد اقدامات خیلی خوبی انجام داده اند.

وی ادامه داد: اینکه اعلام کنند نیروگاه آلاینده است قبول ندارم و حمایت هم می کنم مواردی که در طول چند سال اخیر پیگیری شد نیروگاه انجام داد.

وی خاطر نشان کرد: نحوه پایش با حضور کارشناسان صورت می گیرد خروجی هوا و تصفیه خانه را مورد سنجش قرار می دهند و یا آزمایشگاه معتمد در قالب اجرای طرح خود اظهاری به صورت مستمر انجام می شود.

حکیمی گفت: با دستور مقام قضایی از سال 94 شیرفلکه سوخت  این نیروگاه مازوت پلمب شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: در زمان حاضر نیروگاه  منتظرقائم از سوخت گاز و گازوئیل استفاده می کند و دودکش های این مجموعه به طور مستمر پایش می شود.

حکیمی افزود: سیستم های کنترلی و نظارتی درحدی است که خروجی دودکش ها استاندارد هستند.

وی افزود: امکان دارد شوکی به سیستم وارد شود در یک زمان محدود آلایندگی داشته باشد ولی دلیلی بر آن نیست که بخواهیم بگوییم که به صورت دائم آلاینده است؛ در زمان حاضر وضعیت زیست محیطی نیروگاه مناسب است.

وی با اشاره به اینکه نیروگاه  منتظرقائم دارای تصفیه خانه فاضلاب است گفت : تاکید اداره کل حفاظت محیط زیست استان بر این است که  خروجی پساب این نیروگاه  برای آبیاری 15 هکتار فضای سبز مجموعه بازچرخانی شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز افزود: در مواقعی که نیروگاه آلایندگی داشته باشد با هیچ کس تعارف نداریم چون موضوع سلامت مردم در میان است و نمی خواهیم ذهن مردم را منحرف کنیم که آلایندگی ندارد تا زمانی که پاک است باید محیط زیست حمایت کند.

حکیمی افزود: محیط زیست استان البرز در بحث سلامت مردم هیچ پنهان کاری ندارد و هر موضوعی پیش آید شفاف سازی خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها