۱۷ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۱
کد خبرنگار: 2218
کد خبر: 84176527
۰ نفر

برچسب‌ها

فراخوان "رپرتوار تئاتر خیابانی خوزستان" اعلام شد

اهواز - ایرنا - فراخوان فصل نخست "رپرتوار تئاتر خیابانی خوزستان" با عنوان فجر تا بهار، یادمان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی روز چهارشنبه اعلام شد.

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:این رویداد هنری با مشارکت این اداره کل، انجمن هنرهای نمایشی خوزستان، اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و درگاه تخصی هنرهای نمایشی ایران (ایران تئاتر) برگزار می‌شود.
ناصر آریایی افزود: فصل نخست "رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان" با رویکرد استمرار ارتباط شهروندان با تئاتر و به ویژه نمایش‌ھای محیطی و خیابانی به مدت ۲ ماه از ۱۲ بهمن امسال تا ۱۲ فروردین سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.
وی گفت: بنا بر اعلام فراخوان این رویداد با توجه به اجرا نشدن عمومی به دلیل شیوع ویروس کرونا به شکل مرسوم، در راستای حمایت از آثار هنرمندان تئاتر خیابانی خوزستان فصل نخست "رپرتوار تئاتر خیابانی خوزستان" با اولویت ۲ بخش ویژه و عمومی برگزار می‌شود.
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد:در بخش ویژه آثار با رویکردهای تکریم شخصیت و بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، ترویج فرهنگ مقاومت و پایداری، توجه به ارزش های دفاع مقدس و مضامین مرتبط با حماسه مردم خوزستان در هشت سال ایثار و مقاومت در تولید آثار نمایشی با توجه به چهلمین سالگرد دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، شهدای ترور و شهدای سلامت جزو اولویت‌های این بخش هستند.
وی ادامه داد: در بخش عمومی نیز آثار نمایشی با رویکرد ترویج نشاط اجتماعی و پیشواز بهار، دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، آیین‌ها، سنت ها و فرهنگ محلی مناطق مختلف خوزستان و چالش‌ها و مخاطرات شیوع ویروس کرونا و رفتار متناسب اجتماعی، خانوادگی و فردی در اولویت انتخاب هستند.
آریایی افزود: آثار راه یافته به رپرتوار با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان و انجمن هنرهای نمایشی خوزستان و طبق جدول اعلام شده از سوی ستاد اجرایی، حداقل پنج نوبت اجرای عمومی در پنج روز در سطح شهر محل تولید اثر انجام دهند و مدارک و مستندات اجرا را در پورتال تئاتر خوزستان بارگذاری کنند. حداکثر ۱۲ نمایش به بخش نهایی این رپرتوار راه پیدا خواهند کرد.
به گزارش ایرنا فرآیند ثبت تقاضا برای حضور در فصل نخست رپرتوار تئاتر خیابانی خوزستان در درگاه تئاتر خوزستان به نشانی https://khoozestan.theater.ir/ آغاز شده و تا پایان روز ۲۴ دی جاری فرصت ثبت نام وجود دارد.
رپرتوار کلمه‌ای که ریشه در زبان فرانسوی دارد و به مجموعه اجراها و نمایش‌های از پیش تمرین‌شده که در بلند مدت یا صورت لزوم در هر زمانی قابل ارایهه و اجرا هستند گفته می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها