لاشه ۵۰ پرنده مهاجر در نزدیکی بازار فریدونکنار کشف شد

ساری - ایرنا - لاشه ٥٠ قطعه چنگر و یک قطعه غاز خاکستری روز چهارشنبه توسط ماموران محیط زیست فریدونکنار در نزدیکی بازار پرندگان وحشی این شهر کشف و ضبط شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، مامورین یگان حفاظت محیط زیست فریدونکنار در حین گشت، کنترل و بازرسی از خودروهای مشکوک به حمل لاشه پرندگان قاچاق، امروز در اطراف بازار فروش پرندگان فریدونکنار، به یک خودروی سواری که از شهرهای شرق استان به فریدونکنار عزیمت کرده بود، برخورد کردند و پس از بازرسی خودرو، موفق به کشف و ضبط لاشه ۵۰ قطعه چنگر و ۱قطعه غاز خاکستری شدند.

بنابر این گزارش ۲ متخلف دستگیر، لاشه پرندگان ضبط و خودروی متخلفان نیز توقیف شد.

این سومین بار طی یک ماه گذشته است که مامورین یگان حفاظت محیط زیست فریدونکنار عاملین قاچاق پرنده مهاجر را در این شهرستان دستگیر می کنند.

آمارهای رسمی و غیر رسمی نشان می‌دهد سالانه بیش از یک و نیم میلیون بال پرنده زمستان گذران وارد استان مازندران می شوند. بیشترین میزان شکار پرندگان زمستان گذران نیز در شهرستان فریدونکنار به خاطر وجود چندین تالاب اتفاق می افتد.

بازار فروش لاشه پرندگان وحشی در فریدونکنار نیز یکی از اصلی ترین مکان های فروش پرندگان مهاجر در شمال کشور است که قدمتی سه دهه ای دارد و با وجود اعلام ممنوعیت فروش پرنده همچنان این بازار به فعایت خود ادامه می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha