لزوم تقویت مبارزه با موادمخدر میان استان‌های مرزی ایران و پاکستان

اسلام‌آباد - ایرنا - رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا در دیدار با فرماندهان نیروهای مبارزه با مواد مخدر ایالت بلوچستان پاکستان، بر لزوم تقویت و تمرکز بر مبارزه با موادمخدر میان استان‌های همجوار مرزی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار «مجید کریمی» در دومین مرحله از سفر رسمی خود به پاکستان روز چهارشنبه در شهر «کویته» مرکز ایالت بلوچستان در جنوب غرب این کشور با سرلشکر «فیاض حسین شاه» فرمانده سپاه مرزی و سرتیپ «عاقب نذیر چودری» فرمانده نیروی مبارزه با موادمخدر ایالت بلوچستان به طور جداگانه دیدار و گفتگو کرد.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در این دیدارها بر ضرورت تعامل دو کشور در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و استقرار امنیت در مرزها به منظور توسعه تعاملات اقتصادی و تامین معیشت مرزنشینان تاکید کرد.

وی با استقبال از اقدام طرف پاکستانی برای حصارکشی مرزهای مشترک خود با ایران، خواستار استمرار گشت‌های همزمان مرزی میان نیروهای دو کشور در راستای مبارزه با قاچاق مواد مخدر شد.

سردار کریمی توجه به مدیریت مرزی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر در قالب پروژه ابتکار سه جانبه بین ایران، افغانستان و پاکستان را ضروری دانست و افزود: برای این مهم پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا آماده تبادل تجربیات خود با همکاران پاکستانی است.

طرفین توافق کردند تا نشست روسای پلیس مبارزه با موادمخدر استان‌های همجوار دو کشور در آینده نزدیک با هدف تقویت تبادل اطلاعات عملیاتی و تعاملات دو جانبه میان نیروهای مذکور برگزار شود.

سردار کریمی و هیات همراه در جریان سفر به شهر کویته پاکستان از مرکز نگهداری سگ های مواد یاب ستاد نیروی مبارزه با موادمخدر ایالت بلوچستان بازدید کرد.

براساس این گزارش، رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا به دعوت دولت و ستاد فرماندهی نیروی مبارزه با موادمخدر پاکستان یکشنبه گذشته برای انجام سفر رسمی وارد اسلام‌آباد شد و طی دو روز گذشته با وزیر کشور، وزیر کنترل موادمخدر و فرمانده نیروی مبارزه با موادمخدر پاکستان دیدار کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha