کمیته مدیریت مصرف بهینه انرژی در استان قزوین تشکیل شود

قزوین – ایرنا – معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: کمیته مدیریت مصرف بهینه انرژی در استان قزوین با حضور دستگاه‌های مرتبط تشکیل شود تا بتوان جلوی اتلاف منابع و سرمایه‌های آینده کشور را گرفت.

به گزارش ایرنا، علی فرخزاد روز چهارشنبه در ستاد حمل و نقل و سوخت استان، افزود: امسال به رغم اینکه دانشگاه‌ها، مدارس و خیلی از فضاهای عمومی به دلیل شیوع کرونا تعطیل هستند اما باز مصرف بالا است و اولین کار در این زمینه باید فرهنگ سازی و اطلاع رسانی باشد.

وی اضافه کرد: باید کمیته‌ اطلاع رسانی با این ماموریت با حضور دستگاه‌های اطلاع رسانی در استان تشکیل شود و بتواند نقش خود را در کاهش مصرف استان طی ماه‌های آینده سال به خوبی ایفا نماید.

فرخزاد افزود: مکاتبه با ادارات مختلف از شرکت گاز و برق و حوزه‌های نظارتی در خصوص کاهش مصرف انرژی صورت گرفته است و باید کمیته‌ای برای نظارت و پایش در این زمینه با گشت‌های مشترک تشکیل شود.

معاون استاندار گفت: در حوزه حمل و نقل و سوخت رسانی نیز قرار است شرکت پخش فراورده‌های نفتی استان مشخصات تمام ناوگان خود را اعلام کند تا بتوان نظارت‌های بیشتر و بهتری بر شبکه توزیع سوخت استان داشته باشیم.

۱۲ هزار خانوار در قزوین از نعمت گاز لوله کشی برخوردار نیستند

مدیر کل امور شهری استانداری قزوین در این جلسه با اشاره به  توزیع سوخت گاز مایع، گفت: در ۶ ماه اول سال جاری مشکلاتی را در تامین سوخت گاز مایع داشتیم که در ۶ ماه دوم مشکلات رفع شد ولی در توزیع مشکل داشتیم که با افزایش پیمانکاران برای رفع مشکل توزیع و تامین اقدام کردیم.

مصطفی صالحی افزود: افزایش قیمت گاز مایع را هم در برخی نقاط استان داشتیم که با افزایش نظارت شرکت‌های تامین و توزیع، سازمان صنعت، دهیاران، بخشداران و فرمانداران هم اینک به حالت عادی بازگشتیم.

وی با بیان اینکه ۱۲ هزار خانوار قزوینی از نعمت گاز لوله کشی برخوردار نیستند، افزود: با نظارت‌هایی که در تاکستان و الموت شرقی و غربی در این زمینه صورت گرفت هم اینک در توزیع گاز مایع مشکل خاصی وجود ندارد.

این مسوول اضافه کرد: برای دریافت نفت سفید باید ثبت نام در سامان صدف صورت گیرد تا بازار سیاه در استان شکل نگیرد و بتوانیم توزیع را در استان نظارت کنیم و خانواری در استان بر زمین نماند.

وی گفت: مصرف حامل‌های انرژی با توجه به اجرای طرح قرنطینه مقابله با کرونا افزایش یافت که باید در خصوص الگوی مصرف، رسانه‌ها و صدا و سیما برنامه سازی کنند تا با مشکلاتی در این زمینه مواجه نشویم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها