دورهمی‌های خانوادگی به مثابه استقبال از کرونا است

قزوین- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: دورهمی‌های خانوادگی مهم‌ترین عامل انتقال و شیوع کرونا بوده و به مثابه استقبال از این ویروس محسوب می‌شوند.

به گزارش ایرنا،پیمان نامدار روز چهارشنبه در نشست قرارگاه ستاد مقابله با کرونا استان قزوین افزود: استان طی هفته جاری روند خوبی را در کاهش بیماران بستری داشته اما طبق آخرین آمار تعداد بیماران متصل به دستگاه تنفسی از ۱۷ نفر به ۲۹ نفر افزایش پیدا کرده که نشان‌دهنده افزایش فوتی طی هفته‌های آینده در استان است.
وی اظهار داشت؛ بیشترین آمار تست های مثبت مربوط به دورهمی های خانوادگی و شب یلدا  است به طوری که در ۲ شهرستان بویین زهرا و قزوین به طور همزمان هشت نفر از افراد یک خانواده مبتلا به بیماری شناسایی شدند.
نامدار یا اشاره به محدودیت‌های اعمال شده و اجرای طرح شهید سلیمانی به منظور قطع زنجیره انتقال کرونا و رهگیری مبتلایان در کنترل شیوع کرونا،افزود: این طرح ها تاثیرگذار بوده و باید با قوت بیشتری دنبال شوند.
این مسوول تاکید کرد: ما باید تیم‌های مرتبط با رهگیری، مراقبت در منزل و تیم‌های نظارتی را تقویت کنیم.
نامدار ادامه داد: طرح شهید سلیمانی در استان قزوین بسیار موفق بوده و بازوی کمکی ما محسوب می شود که امیدواریم تیم های مراقبتی و حمایتی آن بیشتر شود تا نتایج بهتری داشته باشیم.
وی با ببان اینکه اعمال محدودیت ها باید براساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا باشد،اضافه کرد: امکان رعایت فاصله گذاری اجتماعی در رستوران ها وجود ندارد و پیشنهاد ما فعالیت آنها به صورت ارایه غذای بیرون بر است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین افزود: هم اکنون استان‌های همجوار ما در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند و این موضوع برای ما نگران‌کننده است و نشانگر وضعیت شکننده استان است.
وی تاکید کرد: آلوده شدن استانهای هم جوار می‌تواند روی استان قزوین هم تاثیرگذار باشد بنابراین همه شهروندان استان باید نسبت به هشدارها جدی تر عمل کنند و از سفر به استان های همجوار خودداری کنند.

نامدار همچنین گفت: واکسن کرونا به زودی در اختیار استان ها قرار می گیرد که البته تزریق آن نیازمند برنامه ریزی هدفمند و زمان بندی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها