پنج مربی هندبال ایران  مدرک B جهانی گرفتند

تهران- ایرنا- بدنبال رایزنی فدراسیون هندبال و افزایش سهمیه مربیان ایرانی برای دوره مربیگری بین المللی، برای نخستین بار در تاریخ هندبال ایران، پنج مربی ایرانی مدرک B جهانی گرفتند.

به گزارش ایرنا، چندی پیش با اعلام فدراسیون جهانی و کنفدراسیون هندبال آسیا جهت شرکت در دوره مربیگری B جهانی دو سهیمه به هندبال ایران اختصاص یافت که با رایزنی های مسئولین فدراسیون هندبال ایران سهمیه ایران به ۵ نفر ارتقا یافت.

کمیته مربیان و آموزش پس از انجام بررسی‌های لازم براساس شاخص‌های انتخاب شرکت کنندگان در این دوره بین المللی، از جمله داشتن سابقه فعالیت مربیگری در سطح ملی و لیگ برتر، سابقه بازی در تیم‌های ملی، تسلط به زبان انگلیسی، چهار نفر از مربیان مرد به نام های مسعود ظهرابی، مهدی رهبری، حمید صادقی شاه نشین، فرید علیمرادی و یک نفر از مربیان زن به نام خدیجه قانع را به کنفدراسیون هندبال آسیا معرفی کرد.

فرید علیمرادی رئیس کمیته مربیان و آموزش فدراسیون هندبال در این خصوص اظهار داشت: دوره مربیگری B جهانی که برای مربیان آسیایی به صورت وبینار برگزار شد، ویژه مربیان جوان تیم های ملی و در جریان آن سهمیه هر کشور آسیایی دو نفر بود که با رایزنی‌های انجام گرفته توسط فدراسیون هندبال ایران با فدراسیون آسیایی سهمیه ایران به ۵ نفر افزایش یافت. با توجه به امتیازبندی که کمیته مربیان و آموزش فدراسیون در بین مربیان واجد شرایط تیم های ملی انجام داد ۵ نفر برای شرکت در این دوره انتخاب شدند. پس از شرکت دراین دوره هر ۵ نفر با امتیاز عالی موفق به اخذ مدرک مربیگری درجه B  جهانی شدند. همچنین در پایان این دوره آقای مهدی رهبری جزء سه نفر برتر انتخاب شد.

علیمرادی افزود: در حال حاضر ما مربی فعال دارای درجه C مخصوصا در بخش بانوان در اختیار نداریم که با رایزنی‌هایی که با کنفدراسیون هندبال آسیا انجام دادیم و همچنین بررسی رزومه‌های مربیان بانوان به دو گزینه رسیدیم که در بخش زنان شافیعان و قانع بالاترین نمره را در ارزیابی ما بر اساس شاخص‌ها کسب کردند که در نهایت با توجه به عدم آمادگی شافعیان و سوابق خوب و امتیاز بالای خدیجه قانع در ارزیابی ها، ایشان را به عنوان مربی زن از ایران به آسیا معرفی کردیم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha