شهردار تهران: یاد مرحوم تختی همچنان زنده است

تهران- ایرنا- شهردار تهران با بیان اینکه مرحوم تختی سنبل جوانمردی است،‌گفت: پس از گذشت ۵۳ سال یاد و خاطره آن همچنان در میان ورزشکاران زنده و جاری است.

به گزارش ایرنا، پیروز حناچی در پنجمین دوره مسابقات فوتبال حرف و مشاغل که با محوریت یادواره شهدای سلامت برگزار شد اظهار کرد: بنا نبود من در برنامه حضور یابم اما وقتی دیدم پیشکسوتان ورزش به برنامه آمده اند نیز حضور یافتم.  

وی به شخصیت مرحوم تختی اشاره کرد و  افزود: جهان پهلوان کسی است که بعد از ۵۳ سال هنوز در دل و قلب مردم ایران جا دارد و جای آن همواره خالی است، من امروز خیلی خوشحالم که بین پهلوانان امروز حضور دارم.

شهردار تهران ادامه داد: ورزش در کلانشهرها در شرایط عادی یک الزام است، چه برسد به کرونا که مورد توصیه سازمان های بهداشتی هم هست.  

به گفته وی، امیدواریم این بخش از ورزش همگانی در شهرداری همچنان با قوت ادامه یابد که ما نیز پیگیر آن در این نهاد شهری خواهیم بود.

۵۹۰ نفر در تصادفات ترافیکی پایتخت کشته شدند

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران نیز در این مراسم گفت: در سال گذشته، طبق آمار ۵۹۰ نفر در پایتخت کشته شدند که از این تعداد ۳۷۱ نفر مربوط به موتورسواران یا عابران بوده است.
سید مناف هاشمی با اشاره به اینکه راکبان موتور سوار همیشه در مرحله تصادف بوده اند خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های مهم ما رعایت مقررات ایمنی از جمله استفاده از کلاه برای این افراد خواهد بود.

وی تصریح کرد: در نظر داریم تا با معرفی سفیران سلامت نیز کلاه ایمنی را به بهترین موتورسواران هدیه دهیم.
 
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با بیان این که هم اینک سه و نیم میلیون موتورسوار در سطح پایتخت تردد دارند و برخی نیز به علت رعایت نکردن مقررات راهنمایی رانندگی دچار حوادث می شوند گفت: امیدواریم بتوانیم امسال با همکاری پلیس راهور طرح سفیران سلامت را در سطح تهران اجرایی کرده تا شاهد کاهش ۲۰ درصدی در تصادفات رانندگی باشیم.

نگاه ورزش شهرداری با توجه به بعد عمومی جامعه است

همچنین مدیرعامل سازمان ورزشی شهرداری تهران اظهار داشت: به مناسبت سالروز وفات مرحوم تختی با حضور شهردار و برخی از مدیران شهری در آرامگاه این شخصیت والا حضور یافتیم.  

امیر محسنی با بیان اینکه مسابقات فوتبال حرف و مشاغل به میزبانی این نهاد و با همکاری شهرداری های مناطق ۲۲ گانه انجام شد خاطرنشان کرد: هدف از این مسابقات ورزشی تقویت روحیه نشاط و تندرستی میان آحاد جامعه بوده است.

وی اضافه کرد: این مسابقات ورزشی و فوتبالی در پنجمین سال خود برگزار شد که ۱۰ تیم از اصناف به مدت دو ماه و نیم با یکدیگر به رقابت پرداختند.

همچنین در این مراسم حسن خلیل آبادی و مجید فراهانی اعضای شورای اسلامی شهر تهران، عادل فردوسی پور، حمید درخشان، بهنام ابوالقاسم پور، مهدی امیرآبادی، علی خسروی، علی دایی و برخی از پیشکسوتان فوتبالی و ورزشی در آن شرکت داشتند.

در پایان تیم های رسانه، هنرمندان و پزشکان توانستند در پنجمین دوره مسابقات فوتبال حرف و مشاغل تهران جایگاه اول تا سوم را به دست آورند.

همچنین سرپرست دفتر یاران به عنوان بهترین تیم اخلاق، حمید ترابی از هنرمندان به عنوان بهترین گلزن، بازیکن منتخب جوانمردانه امید مجیدی از تیم صدا و سیما و بهترین بازیکن نیز به نیما علیپور از رسانه ورزش تعلق گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها