تشکیل انجمن صنفی مرتعداران در استان تهران ضروری است

تهران- ایرنا- معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اعلام کرد: انجمن صنفی مرتعداران نقش کلیدی در حفظ مراتع دارد به همین منظور تشکیل این انجمن در استان تهران ضروری است.

به گزارش ایرنا، سید نقی عزیزی روز چهارشنبه در جلسه هم اندیشی و هم افزایی تشکیل انجمن صنفی مرتعداران استان تهران که با حضور بهره برداران و مجریان طرح های مرتعداری این استان برگزار شد گفت: انجمن صنفی مرتعداران به عنوان نقطه عطفی در مدیریت و حفظ مراتع به شمار می آید.

وی به اهداف تشکیل انجمن صنفی مرتعداران اشاره کرد و افزود: این انجمن صنفی با اهداف توسعه مشارکت و ارتقاء سطح آگاهی و جایگاهی قانونی مرتعداران و استانداردسازی مرتعداری به عنوان یک شغل قانونمند تشکیل می شود.

عزیزی ادامه داد: با توجه به نقش غیر قابل انکار مراتع در توسعه پایدار و تأمین امنیت غذایی و همچنین حفظ آب، خاک و پوشش گیاهی، تدوین و تشکیل انجمن صنفی مرتعداران استان تهران در اولویت قرار دارد.

وی همچنین به اهمیت تشکیل انجمن صنفی مرتعداران اشاره کرد و گفت: برای کاهش تصدی گری دولت در امور و واگذاری کارها به مردم و ارتقاء توان مهارتی، فنی، مدیریتی و مالی مرتعداران و همچنین ایجاد زمینه لازم جهت ورود دانش و سرمایه به عرصه های مرتعی و هماهنگی و هدفمندسازی اقدامات حمایتی، هدایتی و قانونی، تشکیل انجمن مرتعداران استان تهران از اهمیت خاصی برخوردار است.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران تأکید کرد: با تشکیل این انجمن صنفی مشکل سازمان دهی مرتعداران رفع و مرتعداران در قالب این انجمن می توانند علاوه بر دفاع از حقوق خود در تصمیم گیری های کلان و برنامه ریزی های بلند مدت حضور داشته و ایفای نقش کنند.

در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر و هم اندیشی مرتعداران، سه نفر به عنوان هیأت موسس انتخاب تا اقدامات لازم را برای برگزاری مجمع عمومی و تشکیل هرچه سریعتر انجمن صنفی مرتعداران استان تهران انجام دهند.

استان تهران دارای حدود ۹۱۹ هزار هکتار مرتع و حدود ۵۸۰۰ خانوار بهره بردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها