۲ تُن مواد غذایی غیراستاندارد در قشم نابود شد

قشم-ایرنا- مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم گفت: از ابتدای سال تا کنون ۲ تُن مواد غذایی و نوشیدنی غیر استاندارد و تاریخ مصرف گذشته نابود شد.

هرمز امیری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در ۹ ماهه اول امسال ۶ هزار و ۱۶۰ مورد گشت مشترک بازرسی از واحدهای صنفی، بنگاه‌های اقتصادی، مراکز تجاری و خدماتی در قشم انجام شد.
وی تصریح کرد: در این مدت همچنین یکهزار و ۵۲ اخطاریه، یکهزار و ۲۵۶ تذکر شفاهی و ۱۲۵ تذکر کتبی برای اصناف قشم صادر شده است.
مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: از ابتدای امسال ۸۱ واحد صنفی متخلف پلمب و بیش از ۸۸ مورد نیز با صدور پرونده تخلفات به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان معرفی شده است.
وی تاکید کرد: واحدهای صنفی قشم روزانه بازرسی می‌شوند و با هرگونه تخلف صنفی برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
امیری گفت: کم‌فروشی، گران‌فروشی، تقلب، احتکار، اخفاء کالا، درج نکردن قیمت و نصب نکردن نرخنامه از جمله تخلفات پرتکرار اصناف به حساب می‌آید.
وی افزود: فروش محصولات غیربهداشتی، ممنوعه و فروش کالا به صورت غیرمجاز نیز از دیگر تخلفات اصناف ثبت شده است.
مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد:با هدف نظارت بر قیمت گذاری و رعایت آن ۳۷ نرخنامه برای واحدهای صنفی تصویب و ابلاغ شده است.
وی در پایان تاکید کرد: تلفن گویای ۰۷۶۳۵۲۵۲۰۱۰، شماره تلفن ۰۷۶۳۵۲۴۱۰۱۰ و مراجعه حضوری به مدیریت بازرگانی و اصناف دسترسی قشموندان برای ارایه نظرات و شکایات را آسان کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها