شرایط تحریمی برخی مدیران را از مسیر قانون خارج می‌کند

بجنورد- ایرنا- دادستان دیوان محاسبات گفت: متاسفانه تحریم‌ها گاه باعث باز شدن راه تخلف شده و موجب می‌شود تا برخی مدیران از مسیر قانونی اجرا خارج شوند.

به گزارش ایرنا علی کامیار روز چهارشنبه در حاشیه آیین تودیع و معارفه مدیرکل دیوان محاسبات خراسان شمالی در جمع خبرنگاران گفت: البته هنر مدیران در نظام اسلامی این است که در شرایط تحریم نیز از راه درست منحرف نشده و در چهارچوب قانون به وظایف خود عمل کنند.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد پرونده‌های گشوده شده نزد این دیوان مختومه می‌شود، اظهار داشت: بعد از هر تفریغ بودجه به طور متوسط هزار پرونده تشکیل می شود که ۸۰ درصد آنها بعد از رسیدگی مختومه می‌شود.

کامیار، هدف از تشکیل پرونده در دیوان محاسبات را اصلاح امور دانست و تاکید کرد: البته زیادی پرونده های تشکیل شده را افتخار نمی دانیم اما بعد از هر تفریغ بودجه و بررسی پرونده ها، ۱۰ درصد از پرونده های تخلف برای تعیین مجازات و جبران خسارت به هیات های مستشاری معرفی می شود.

وی افزود: تفریغ بودجه ۱۳۹۸ راهگشای بودجه سال ۱۴۰۰ است تا این بودجه واقعی و اعداد قابل وصول باشد و منجر به توسعه اقتصادی شود.

دادستان دیوان محاسبات در مورد پرونده شرکت هفت‌تپه و مراحل خصوصی‌سازی آن نیز گفت: این پرونده در هیات مستشاری دیوان در حال بررسی دقیق است.

کامیار افزود: دیوان محاسبات در پرونده هفت‌تپه ورودی جدی داشت و پرونده تشکیل شده است و براساس گزارشهای رسیده٬ رسیدگی به آن در دیوان آغاز شده است و پس از زمانی که آنکه نظر هیات مستشاری دیوان محاسبات صادر شود، این دیوان نیز در این خصوص اعلام نظر خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha