نگرانی سه چهارم آمریکایی ها از کسری بودجه دولت ترامپ

تهران-ایرنا- نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می دهد که هفتاد و پنج درصد (سه چهارم) رای دهندگان این کشور بسیار یا تا حدی نگران کسری بودجه ملی هستند.

به گزارش ایرنا، تارنمای هیل با استناد بر نظر سنجی مشترک این رسانه و شرکت هریس ایکس نوشت: در مقایسه با هفتاد و پنج درصد از رای دهندگانی که گفته اند بسیار یا تا حدی نگران کسری بودجه هستند، فقط ۲۵ درصد از رای دهندگان واجد شرایط گفته اند که اصلا یا چندان نگران کسری بودجه نیستند.

این نظرسنجی که در بازه زمانی بین ۳۰ دسامبر تا سوم ژانویه (۱۴-۹ دی) انجام شده همچنین حکایت از آن دارد که ۲۸ درصد رای دهندگان گفته اند بسیار نگران کسری بودجه هستند، در حالی که ۴۷ درصد گفته اند که تا حدی نگران کسری بودجه ملی هستند.

این نظرسنجی به دنبال تلاش هر دو حزب اصلی آمریکا برای افزایش کمک کرونایی به میزان دو هزار دلار برای هر نفر انجام شده است.

با این حال نگرانی از کسری بودجه ملی باعث توقف چنین تلاش هایی از سوی جمهوریخواهان سنا شده است.

کسری بودجه  آمریکا براساس گزارش ماهانه پایانی برای سال ۲۰۲۰ خزانه داری آمریکا به رقم بی سابقه ۳.۱ تریلیون دلار رسید.

نظرسنجی جدید هیل-هریس ایکس به صورت آنلاین از بین ۳ هزار و ۷۸۷ نفر از رای دهندگان واجد شرایط با ضریب خطای ۱.۵۹ درصد انجام شده است.

برآورد بانک مرکزی آمریکا حاکی است که وخامت وضعیت بحران اقتصادی آمریکا از اواخر ماه مارس ۲۰۲۰ شدت یافته و تنها  در شش ماه دوم سال میلادی گذشته آمریکا با ۷۴۴میلیارد دلار کسری بودجه مواجه شد. این وضعیت اقتصادی باعث شده که جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا با اقتصادی ورشکسته ناشی از چهار سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ دوران خدمت خود در کاخ سفید را آغاز کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار جهان