تصفیه خانه شماره ۲ سقز وارد مرحله بهره‌برداری آزمایشی شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره امور منابع آب سقز گفت: تصفیه خانه شماره ۲ با اعتبار هزینه شده ۱۰۰ میلیارد تومانی هم اکنون وارد مرحله بهره برداری شده است.

عباس جاوید روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه برای انتقال آب هم از تصفیه خانه تا داخل شهر به طول ۶ کیلومتر ۲۰ میلیارد تومان از سوی وزارت نیرو سرمایه گذاری شده است افزود: این تصفیه خانه در حال حاضر توانایی تصفیه و تحویل آب پاک به میزان ۴۰۰ لیتر بر ثانیه را دارد.

وی اضافه کرد: عملیات ساخت این تصفیه خانه از سال ۹۱ شروع به فعالیت کرده و تاکنون برای اجرای آن ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از منابع دولت هزینه شده است.

رییس اداره امور منابع آب سقز یادآور شد: طرح آبرسانی به شهر سقز در 2 بخش شامل انتقال آب خام بطول ۲۵ کیلومتر و احداث تصفیه خانه به ظرفیت حداکثر ۶۰۰ لیتر بر ثانیه است که پروژه اولی در اسفند ۹۶ افتتاح شد که با استفاده از آن ۴۰۰ لیتر بر ثانیه آب خام به تصفیه خانه قدیمی این شهر منتقل می‌شود.

وی اضافه کرد: طرح احداث تصفیه خانه شماره ۲ نیز در حال حاضر با ظرفیت تصفیه ۴۰۰ لیتر بر ثانیه آماده بهره برداری بوده و عقد قرارداد احداث مدول ۲ آن برای رسیدن به ظرفیت ۶۰۰ لیتر بر ثانیه در دست انجام است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها