شهید سلیمانی ناامنی را از جامعه بشری دور کرد

اراک - ایرنا - فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی  مجاهدت در راه خدا و رسیدن به درجه والای شهادت را برای خود یک عمل صالح می‌دانست و توانست دلهره و نا امنی را از منطقه اسلامی و جامعه بشری دور کند.

سردار سرتیب دوم «محسن کریمی» روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت نخستین سالگرد شهید سلیمانی و شهدای مقاومت در موکب شهدای گمنام شهر اراک افزود: شهید سلیمانی تمام توان خود را برای خدمت به مردم و ایجاد وحدت و انسجام در جهان اسلام گذاشت و ملت های مسلمان را در خیمه ولایت منسجم کرد.

وی بیان کرد:  آن شهید بزرگوار برای رسیدن به هدف مهم  خود با اخلاص در نیت و تقوا در عمل، عمری مجاهدت کرد و گام برداشتن در مسیر شهید سلیمانی نیازمند شناخت خود ، انجام عمل صالح و حرکت برای اهداف مدنظر است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: حاج قاسم زندگی خود را بر پایه راه خدا و برای خدا پایه‌گذاری کرد و همواره در مسیر الی‌الله ثابت قدم بود و با ویژگیهای برجستهای که داشت به رزمندگان روحیه و انگیزه میداد.

سردار سرتیپ دوم کریمی عنوان کرد: شهید سلیمانی با هجرت فکری موجب ارتقای خود شد و برای حاج قاسم تنها منافع جهان اسلام و امت اسلامی مطرح بود و منافع مادی در پیشگاه او ارزشی نداشت.

وی اظهار داشت: شهید سردار سلیمانی در همه ابعاد مرد میدان های سخت بود و این ویژگی برگرفته از پرورش ایشان در مکتب امام خمینی(ره) است و در واقع حاج قاسم یکی از رویش های بزرگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که شخصیت انقلابی، جهادی و مدیریت کارآمد او در جبهه‌های دفاع مقدس شکل گرفت.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: حاج قاسم همانند امام(ره) و رهبر معظم انقلاب تنها پیروزی را در مقاومت بر روی ارزش ها می‌دید.

سردار سرتیپ دوم کریمی بیان کرد: حاج قاسم، عزت و سربلندی نظام اسلامی و امت را در میدان نبرد می‌دید و در هیچ زمان حتی در سخت‌ترین شرایط تسلیم دشمنان نشد و با این راهبرد توانست تمام نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان را با شکست مواجه کند.

وی تصریح کرد: شهید سلیمانی در هیچ زمانی به دنبال خودنمایی نبود و تنها کارها را برای خدا و در جهت رضایت ولی انجام می داد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: امروز مکتب و راه شهید سلیمانی باید در مدارس و دانشگاه ها تبیین و تدریس شود و نسل جوان و نوجوان جامعه با ابعاد مختلف زندگی این شهید بزرگ به خوبی آشنا شود و این یک ضرورت مهم است چرا که مکتب شهید سلیمانی در انقلاب اسلامی هویت‌ساز و شخصیت‌ساز است و می‌تواند جوانان را برای گام دوم انقلاب اسلامی به خوبی تربیت کند.

سردار سرتیپ دوم کریمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ارتحال فقیه برجسته، حکیم، متفکر، فیلسوف و عمار رهبری حضرت آیت‌الله علامه محمد تقی مصباح یزدی ضایعه جبران ناپذیری به جامعه دینی و علمی، حوزه‌های علمیه و نظام اسلامی وارد کرد.

وی اظهار داشت: ویژگی برجسته آیت‌الله مصباح در طول حیات بابرکتشان جهاد حکیمانه در عرصه های مختلف توام با اخلاص در عمل بود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: آیت‌الله مصباح یزدی با اقدامات زیرساختی در حوزه معرفتی و اعتقادی بسیاری از جوانان را با هویت انقلاب اسلامی و مکتب امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب آشنا کرد و بسیاری از توطئه‌های دشمنان را در راستای انحراف فکری و اعتقادی جوانان خنثی سازی کرد.

سردار سرتیپ دوم کریمی عنوان کرد: امروز جهاد علمی و عملی در عرصه های اعتقادی و بصیرتی از مهمترین مولفه های ادامه راه و مسیر آیت الله‌مصباح یزدی است که باید مورد توجه همه قرار گیرد و دانشگاهیان و حوزویان باید منش، سیره و رفتار این شخصیت برجسته را سرلوحه کار خود قرار دهند.

صبحگاه جمعه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ سردار قاسم سلیمانی به همراه  ابومهدی المهندس قائم مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی در حمله نیروهای آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها