دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه در۴۰ رشته تکمیل ظرفیت دارد

کرمانشاه- ایرنا- سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز کرمانشاه برای ترم بهمن ماه در ۴۰ رشته تکمیل ظرفیت دارد و هزار و ۹۸۷ دانشجو را پذیرش می‌کند.

«حسن شرفی» روز چهارشنبه در نشست خبری که در سرسرای دانشگاه جامع علمی کاربردی استان برگزار شد، افزود: دانشجویان متقاضی می توانند از شانزدهم تا ۲۴ دی ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش در این ۴۰ رشته ثبت کنند.

او با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز کرمانشاه ۶۵۰ مدرس دارد، گفت: این دانشگاه در۲۷ ماده درسی نیاز به جذب مدرس دارد که مراحل جذب آنها از ۲ ماه پیش شروع شده و تا پایان دی ماه جذب می شوند.

شرفی با اشاره به رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی نسبت به آموزش علمی و عملی دانشجویان براساس تعریف دانشگاه نسل سوم، اولویت اول دانشگاه را توجه به کیفیت آموزشی دانست و اظهارداشت: مدرسان این دانشگاه از مراحل گزینشی متعدد از جمله حداقل داشتن تجربه سه سال کار تجربی در محیط کار و داشتن معدل بالای علمی جذب می شوند

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه، همچنین از برگزاری آزمون های ترم اول این دانشگاه به صورت مجازی و غیرحضوری خبرداد.

شرفی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شهریه این دانشگاه کمتر از دانشگاه های دیگر است، گفت: هر ترم به دانشجویان این دانشگاه وام دانشجویی پرداخت می شود تا در این وضعیت بحران ویروس کرونا دانشجویان از نظر مالی دچار مشکل نشوند.

دانشگاه علمی کاربردی دوره‌های آموزشی کوتاه مدت برای صاحبان صنایع و کارآفرینان برگزار می کند

او در ادامه گفت: وظیفه دانشگاه جامع علمی کاربردی آموزش علمی و عملی نیروی ماهر موردنیاز بازار، اصناف و برنامه های توسعه ای استان در بخش های کشاورزی، صنعت، گردشگری و خدمات است.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه در ادامه از صاحبان صنایع و کارآفرینان استان خواست برای آموزش کارگران مهار و حرفه ای خود در دوره های آموزشی کوتاه مدت و تک درسی پودمانی این دانشگاه شرکت کنند.

دانشگاه جامع علمی کاربردری کرمانشاه پنج رویداد شتاب برگزار کرده است

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه نیز از برگزاری پنج رویداد استارتاپ به صورت مجازی از ابتدای مهرماه امسال تاکنون خبر داد و همچنین افزود:  درخواست ایجاد پنج مرکز نوآوری به دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور برای حمایت از کسب و کارهای نو پا دانش آموختگان ارسال شده که امیدواریم تا پایان سال راه اندازی شوند.

دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه هفت مرکز دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها