۲۱ میلیارد ریال برای طرح‌های آبخیزداری در میامی هزینه شد

شاهرود - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی گفت: امسال ۲۱ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های حوزه آبخیزداری این شهرستان هزینه شد.

محمد علی رضایی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طرح‌های آبخیزداری به مساحت ۶۲ هزارو ۹۰۰ متر مکعب در این شهرستان اجرا شد، افزود: محل اجرای این طرح‌ها حوزه آبخیز بخش مرکزی در ارمیان و قدس است.

وی با بیان اینکه ۹ طرح آبخیزداری امسال در سطح شهرستان آغازشده  ،گفت: باتوجه به نقش و اهمیت حوزه آبخیزداری عملیات بیولوژیک در سطح ۵۰ هکتار از حوزه آبخیز شهرستان اجراشده است.

رضایی به تشریح اجرای این طرح‌ها پرداخت و گفت :  بذرپاشی مراتع با استفاده از نیروهای بومی برای مشارکت در حفظ عرصه های طبیعی انجام شد.

وی بابیان اینکه در راستای اجرای طرح تفکیک اراضی ملی از مستثنیات ، کمربند حفاظتی در یک کیلومتر از مرز اراضی حوزه ارمیان اجراشده ، افزود: در اجرای این طرح ۲۰ پایه بتونی  از محل اعتبارات  صندوق توسعه ملی نصب ‌شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی گفت : در راستای اجرای قانون جامع کاداستر و با همکاری اداره ثبت شهرستان ، تاکنون برای ۸۲ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان میامی اسناد تک برگ کاداستر صادر شده است.

وی افزود: ماده ۱۳ برای  بیش از ۵۰هزار هکتار اعمال شده و فرآیند صدور سند درحال انجام است.

شهرستان میامی در شرقی‌ترین قسمت استان سمنان واقع شده و با استان های گلستان و خراسان شمالی همسایه است.

میامی به خاطر موقعیت جغرافیایی دارای آب و هوای متنوع جنگلی، بیابانی و نیمه بیابانی است.

مساحت اراضی ملی شهرستان میامی  ۸۳۰هزار هکتار است .

شهرستان میامی دارای  ۲ بخش مرکزی و کالپوش و حدود ۴٠ هزار تن جمعیت در شرق استان سمنان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =