فرمانده قرارگاه نجف سپاه: بیکاری مشکلات امنیتی در پی دارد

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده قرارگاه نجف اشرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه کرمانشاه با مشکل بیکاری روبه رو است، گفت: معضل بیکاری منجر به بروز مشکلات امنیتی و اجتماعی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار محمدنظر عظیمی روز چهارشنبه در نشست بررسی منطقه آزاد قصرشیرین که با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: این شهرستان باتوجه به موقعیت ویژه مرزی و ارتباط با ۲ بخش کردنشین و عرب نشین عراق می تواند تاثیرگذاری بسیاری در مباحث امنیتی داشته باشد.

وی با بیان اینکه بیکاری مشکلات اجتماعی و امنیتی در پی دارد، گفت: اگر بتوانیم در حوزه معیشت مردم رونقی ایجاد کنیم، ضمن توسعه اقتصادی در مباحث امنیتی نیز موفقیت ما بیشتر می‌شود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای نجف اشرف با بیان اینکه موقعیت جغرافیایی اشاره شده باید سبب تحول در معیشت مردم شود، تصریح کرد: مشکلات معیشتی مرزنشینان در موضوع کنترل مرزها موثر است.

عظیمی با اشاره به اینکه حوادث رخ داده در عراق و ناامنی‌های موجود در این کشور مرزهای ما را متأثر کرده، گفت: در سال‌های اخیر کشورهای دیگر جایگاه ایران را در عراق گرفته اند که این موضوع نیز تأثیرات بسیاری به جای گذاشته است.

وی تصریح کرد: کرمانشاه استحقاق این را دارد که بتواند از مزیت جغرافیایی که دارد برای نجات از شرایط کنونی اقتصادی استفاده کند.

فرمانده سپاه نبی اکرم کرمانشاه نیز در این نشست ضمن اشاره به نقش کرمانشاه در دوران دفاع مقدس گفت: بعد از دفاع مقدس کرمانشاه از نظر زیرساخت های عمرانی و اقتصادی هیچ رشدی نکرد که این موضوع منجر به روز مشکلات معیشتی برای مردم شده است.

سردار بهمن ریحانی با بیان اینکه بیکاری بار امنیتی ایجاد کرده است، گفت: بسیاری از زیرساخت های کنونی برای ایجاد منطقه آزاد تجاری قصرشیرین و رونق اقتصادی استان کرمانشاه فراهم است.

وی با بیان اینکه در مناطق آزاد جایی برای قاچاق کالا وجود ندارد، گفت: ما از مجمع تشخیص مصلحت نظام توقع داریم که با تصویب منطقه آزاد قصرشیرین زمینه پیشرفت این شهرستان را فراهم کند.

امیر فرهاد آریانفر فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور نیز در این نشست گفت: برای ایجاد هر تصمیم در مرزهای مشترک با عراق باید هماهنگی لازم با طرف عراقی به عمل آیند تا آنها نیز زیرساخت های موردنظر را ایجاد کنند، تا دچار مشکل نشویم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها