شاخص برخورداری آب روستایی در خوی ۸ درصد افزایش یافت

ارومیه- ایرنا-مدیر آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت : شاخص ارایه خدمات شرکت آب و فاضلاب به روستاهای این شهرستان با اهتمام دولت تدبیر و امید، از ۶۷ درصد در سال ۱۳۹۲ به ۷۵.۱۶ درصد در سال جاری افزایش یافته است.

یداله سلطانی روزچهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا   افزود: در حال حاضر ۱۲۴ روستا با جمعیتی معادل ۹۷ هزار و ۱۶۶ نفر زیر پوشش خدمات آب قرار دارند و از مزایای آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند هستند.

وی اظهار کرد: در طول دولت های یازدهم و دوازدهم ۱۶ روستا به صورت کامل تحت پوشش  خدمات این شرکت قرار گرفته اند.

مدیر آب وو فاضلاب خوی اظهار داشت: سیاست این شرکت تحت پوشش قرار دادن تمام روستاهاست و هر روستایی که از طرف شورا و دهیار درخواست شود، در کمترین زمان ممکن تحت پوشش خدمات شرکت قرار خواهد گرفت . 

سلطانی اظهارکرد: منابع آبی ۸۵  روستای مورد روستاهای غیر تحت پوشش کاملا بهداشتی و سالم است و شرکت آب و فاضلاب همواره بر حفظ کیفیت، سلامت و بهداشت آب مورد استفاده اهالی این روستاها نظارت دقیق و مستمر دارد.

وی با اشاره به خدمات شرکت به مناطق روستایی طی سال های ۱۳۹۲ تاکنون، افزود: اجرای ۱۵۳ کیلومتر شبکه آبرسانی، احداث یکهزار و ۹۰ متر مکعب مخزن ذخیره آب، حفر ۱۶ حلقه چاه، اجرای ۱۰۰ کیلومتر خط انتقال آب از جمله اقدامات این نهادخدمات رسان در دولت تدبیر و امید بوده است .

به گزارش ایرنا، شهرستان خوی  ۲۰۹ روستا با جمعیت ۱۲۶ هزار و ۴۹۴ نفردارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha