نتایج نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه آزاد تا ۱۵ بهمن اعلام می‌شود

تهران-ایرنا- مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مهلت ثبت نام نقل و انتقال دانشجویی تا 20 دی ماه بود و نتایج آن حداکثر تا ۱۵ بهمن ماه و پیش از آغاز نیمسال دوم اعلام می‌شود.

به گزارش روز چهارشبه دانشگاه آزاد اسلامی، علیرضا صامت درخصوص سطح بندی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در نقل و انتقال دانشجویی اظهار داشت: این سطح بندی کاملاً براساس معیارهای نقل و انتقال که شامل تعداد درخواست ها، رشته ها، کف نمره پذیرش و دوری از مرکز است، انجام می شود.

وی درباره شرایط مهمان شدن در واحدهای درون استانی تصریح کرد: در آیین‌نامه نقل و انتقال دانشجویی بحث درون یا برون‌ استانی نداریم و همه واحدها دیده شده‌اند و معیار تنها سطح‌بندی است.

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: امکان نقل و انتقال دانشجویانی که براساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی پذیرفته می شوند، وجود ندارد.

صامت با تأکید بر اینکه تمامی متقاضیان نقل و انتقال دانشجویی باید در سامانه منادا به نشانی http://monada.iau.ir ثبت نام کنند، اظهار داشت:  دانشجویان به شرط موافقت واحدهای دانشگاهی مبدا و مقصد می توانند از امکان نقل و انتقال دانشجویی استفاده کنند.

وی به تفاوت مهمانی دائم و انتقالی اشاره و تصریح کرد: تفاوت مربوط به اخذ مدرک تحصیلی است که از واحد مبدأ یا مقصد صادر شود. دانشجویان دوره دکتری به دلیل محدودیت پذیرش نمی‌توانند انتقالی بگیرند.

 صامت درخصوص تخفیف شهریه اظهار داشت: براساس آیین نامه، ۱۶ شرط برای تخفیف وجود دارد. دانشجویان ممتاز، حافظان قرآن، قهرمانان ورزشی و ... می‌توانند از این امکان استفاده کنند. همچنین دانشجویان دوره‌های کاردانی و کارشناسی که در حین تحصیل ازدواج می کنند، می‌توانند از تخفیف ۱۰۰ درصدی در ترمی که تحصیل می‌کنند، بهره مند شوند. این تخفیف برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی ۵۰ درصد است.

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دانشجویان تحت پوشش بهزیستی می‌توانند از تخفیف ۲۰ درصدی شهریه استفاده کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش