رئیس سازمان بسیج فرهنگیان: زحمات معلمان در دوران کرونا قابل تقدیر است

ساوه-ایرنا- رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور گفت: در شرایطی که شیوع کرونا باعث غیرحضوری شدن فرایندهای آموزشی در مدارس شد، معلمان در فضای مجازی زحمات بسیاری برای تداوم تعلیم و تربیت دانش آموزان متحمل می شوند که لازم است از اهتمام آنها قدردانی به عمل آید.

به گزارش ایرنا، سرتیپ دوم پاسدار  «عباس مطهری» روز چهارشنبه در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش شهرستان ساوه اظهار داشت: هدف از تشکیل نشست امروز در ساوه ضمن قدردانی از تلاش کادر آموزشی و تبیین برنامه پویش «لبخند رضایت» است.

وی افزود: در دوران شیوع ویروس کرونا بسیاری از معلمان مجاهدانه کار کردند و برخلاف تصور عموم که حجم کار معلمان را در این دوران کمتر از زمان دایر بودن مدارس می دانند باید گفت که فعالیت های آنان در فضای مجازی ۲ برابر بیشتر است.

وی تاکید کرد: در چنین شرایطی که معلمان ناچار هستند ساعات طولانی در پای رایانه ها و در بستر فضایی مجازی حضور داشته باشند، انواع بیماری ها از قبیل دیسک گردن و دیسک کمر، افسردگی و بیماری های روحی و روانی در کمین آنها قرار دارد که باید به این مهم توجه شود.
 مطهری افزود: مجاهدت و فعالیت های خاموش معلمان و کادر آموزشی مدارس همچنین نظم زندگی شخصی آنها را تحت تأثیر قرار داده است و به همین دلیل برنامه ای در دستور کار بسیج فرهنگیان کشور قرار دارد تا در قالب برنامه لبخند رضایت از تلاش و زحمات آنها قدردانی شود.  
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشو در ادامه از مسئولان شهرستان ساوه به خصوص فرمانده سپاه ناحیه این شهرستان درخواست کرد که با برگزاری جلسات و تمهید برنامه های ویژه نسبت به تکریم معلمان حتی به صورت غیرحضوری و تماس تلفنی اقدام نمایند.
وی گفت: ماموریت هایی در دستور کار سازمان بسیج فرهنگیان کشور در خصوص فعالیت در فضای مجازی وجود دارد که بر اساس آن باید در هر شهرستان هیات اندیشه ورز به معنای واقعی ایجاد شود تا نسبت به چگونگی کار در این فضا برای تبیین آرمان های انقلاب و دستاورد های نظام اسلامی اقدام لازم به عمل آید.
در این جلسه گزارشی در خصوص تهیه تلفن همراه هوشمند و تبلت برای تداوم تحصیل دانش آموزان نیازمند شهرستان ساوه از سوی فرهنگیان و خیران ارائه شد.
در شهرستان ۳۰۰ هزار نفری ساوه ۵۴ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در حال فراگیری آموزش هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها