عملیات اجرایی سه طرح عمرانی در سرپل‌ذهاب آغاز شد

قصرشیرین- ایرنا- عملیات اجرایی سه طرح عمرانی با بیش از هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در سطح روستاهای شهرستان سرپل‌ذهاب روز چهارشنبه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرماندار سرپل ذهاب در حاشیه کلنگ زنی این طرح ها گفت: احداث مدرسه، تجهیز ایستگاه پمپاژ آب و احداث خط انتقال آبرسانی به روستاهای سرقلعه و جگیران شامل این طرح ها است که توسط بنیاد علوی ساخته می شود.

نورالدین فرزادی پور افزود: احداث مدرسه چهارکلاسه روستای گرده نو از توابع سرپل ذهاب در بخش مرکزی این شهرستان با مساحت ۲۵۰ متر مربع و اعتبار یک میلیارد تومان یکی از این طرح ها است.

او اظهار داشت: تجهیز ایستگاه پمپاژ آب روستای چفته در بخش مرکزی سرپل ذهاب با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می تواند ۳۴۶ هکتار از زمین‌ های کشاورزی را زیرپوشش قرار دهد.

وی افزود: با تجهیز و مدرن شدن حوزه کشاورزی زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم  و بیش از ۶۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم فراهم خواهد شد.

فرماندار سرپل ذهاب گفت: آبرسانی به حوزه روستایی دهستان سرقلعه و جگیران با اعتبار پنج میلیارد تومان در سطح ۹ روستا اقدام خوبی در پیشرفت عمران و آبادانی است که در این  خصوص هشت هزار و ۱۰۰ مترلوله کشی انجام شده است.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰هزار تن جمعیت دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها