دانشگاه خواجه نصیر و پلیس راهور ناجا تفاهم‌نامه امضا کردند

تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در راستای کاهش سوانح رانندگی و کنترل ترافیک امضا شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، محمد طالعی معاون پژوهشی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی روز چهارشنبه در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک این دانشگاه و پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: اهداف این تفاهم نامه ارتقای زیرساخت ایمنی و سلامت ترافیکی به منظور کاهش حوادث، بهبود سنجش رانندگان و روش های آموزش رانندگی، توسعه کاربرد فناوری های نوین پایش ترافیک و شیوه رانندگی، تعریف پروژه های تحقیقاتی و فناورانه مشترک در زمینه های مختلف است.

وی در باره زمینه های همکاری با رییس پلیس راهور ناجا اظهار داشت: تعریف و اجرای طرح های پژوهشی و فناورانه کاربردی مشترک، حمایت از پایان نامه های تحقیقاتی مرتبط با ماموریت پلیس راهور، برگزاری میزگرد و همایش علمی، همکاری های آموزشی و تبادل اساتید برای فراگیری علوم مشترک، حمایت از فعالیت های مشترک در حوزه انتشار مقالات علمی و تعریف پروژه های کسر خدمت سربازی زمینه های همکاری در این تفاهم نامه است.

معاون پژوهشی دانشگاه خواجه نصیر افزود: عزم ملی در استفاده از فناوری در کاهش حوادث رانندگی به وجود آید و همچنین رفتار مردم به کمک علم داده پایش شود.

راه اندازی دانشگاه‌های مشترک با چین و روسیه

فرهاد یکه یزدان دوست رییس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در این مراسم گفت: نگاه دانشگاه از ابتدا جامعه محور و کار آفرین بوده است.

وی با بیان اینکه نیاز است دانشگاه ها به سمت نسل سه و چهار حرکت کنند، افزود: دانشگاه خواجه نصیر نیروی کارآمد تربیت می کند. مجموعه پردیس بین الملل ماهیتی بالاتر از سایر پردیس های بین الملل و نگاه چند جانبه دارد. همچنین جامعه نیازها و چالش های بشری به ما حکم کرده است که مسائل مهندسی در راستای رفع نیاز باشد.

رییس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اظهار داشت: برنامه ریزی شده با کشورهای چین و روسیه دانشگاه های جدید در ایران راه اندازی کنیم که در راستای رفع نیازهای جامعه باشد.

یزدان دست تصریح کرد: کنترل ترافیک از تخصصی ترین کارهای پلیس راهور است و ابعاد اجتماعی، تبعات اقتصادی و امنیتی دارد. مطلوب است این شاخه از نیروی انتظامی که فناورانه ترین بخش است، برای رفع نیازهای خود با دانشگاه ها در ارتباط باشد.

به گزارش ایرنا، تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه خواجه نصیر و پلیس راهور ناجا میان سردار کمال هادیان فر رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا و فرهاد یکه یزدان دوست رییس این دانشگاه به امضا رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش