هزار و ۳۹۹ تشکل کارگری و کارفرمایی در خراسان رضوی فعالیت دارند

مشهد- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: ۱۳۹۹ تشکل کارگری و کارفرمایی در این استان فعال هستند که بیشترین آنها مربوط به کارگران است.

حمیدرضا پناه روز چهارشنبه در نشست تشکلهای کارگری و کارفرمایی خراسان رضوی با حضور معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مشهد افزود: بیشترین تعداد تشکل‌های استان مربوط به نمایندگان کارگری با ۹۲۰ تشکل است و انجمن صنفی کارفرمایی با ۲۰۰ تشکل و شورای اسلامی کار با ۱۳۹ تشکل در رتبه های بعدی قرار دارند.

وی ادامه داد: همچنین تشکلهای مختلف با نام انجمن صنفی کارگری، کانون انجمن صنفی کارگری، کانون انجمن صنفی کارفرمایی و کانون شورای اسلامی کار در این استان فعال هستند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با بیان اینکه ۱۷ هزار نفر در این استان مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند گفت: مقرری هفت هزار و ۸۰۱ نفر در خراسان رضوی قطع شده است که پنج هزار و ۷۸ نفر از این تعداد بخاطر پایان مهلت دریافت مقرری آنان بوده است.

وی افزود: هزار و ۵۶۵ نفر نیز اشتغال پنهان داشتند و ۷۴۶ نفر نیز خوداظهاری و خوداشتغالی داشته و بقیه آمار مربوط به موارد دیگر بوده است.

پناه ادامه داد: در این استان ۳۸ هیات تشخیص و ۱۸ هیات حل اختلاف کارگری و کارفرمایی فعال هستند که هیاتهای تشخیص از آغاز امسال تا پایان آذر ماه ۱۴ هزار و ۷۴۱ دادخواست بررسی و ۹ هزار و ۷۴ رای صادر کردند.

وی گفت: در این مدت هیاتهای حل اختلاف هم هزار و ۸۵۸ دادخواست را بررسی و هزار و ۵۷۱ رای صادر کردند. همچنین سه هزار و ۱۷۸ رای سازش توسط هیات تشخیص و ۴۶۳ رای سازش توسط هیات حل اختلاف در این مدت صادر شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها