جشنواره بین‌المللی فیلم رسام تصویرگر مقاومت مردم ایران است

آبادان - ایرنا - معاون هماهنگ کننده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم رسام یادآور و تصویرگر مقاومت مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس است.

به گزارش ایرنا سردار محمد ناظم چهارشنبه در حاشیه اختتامیه دومین جشنواره بین المللی فیلم رسام در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه رسام فریاد رسانه‌ای دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت در عرصه بین الملل است.
وی افزود: این جشنواره بین المللی می تواند به مردم و آیندگان مقاومت مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس را یادآوری کند تا آیندگان فهم بهتری از هشت سال دفاع مقدس داشته باشند.
معاون هماهنگ کننده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: زبان فاخر هنر و رسانه بهترین، لطیف ترین و در عین حال تاثیرگذارترین شیوه برای انتقال فرهنگ و مقابله با تهاجم فرهنگی است که نسل جوان ما را تهدید می کند.
سردار ناظم بیان کرد: فضای مبارزه در دنیای امروز علیه جمهوری اسلامی ایران چند بعدی شده است و ما باید در همه ابعاد آماده دفاع و یورش به مواضع پیدا و پنهان دشمن باشیم.
وی اظهار داشت: در سال ۹۷ نخستین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه رسام در استان خوزستان برگزار شد و امسال نیز دومین دوره آن به میزبانی آبادان پایتخت مقاومت برگزار شد.
سردار ناظم گفت: در این دوره از جشنواره رشد ۲۳ درصدی شرکت کنندگان نسبت به دوره قبل را شاهد بودیم، کیفیت این جشنواره سال به سال روند افزایشی به خود گرفته است و ما نیز بدنبال کیفیت افزایی این جشنواره هستیم.
وی افزود: باید به زبان هنر مقاومت مردم آبادان، خرمشهر و مقاومتی که مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس داشتند را به نمایش گذاشت.
سردار ناظم گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای نظارت بر فیلم ها و حمایت از فیلم سازان آیین نامه ای تدوین کرده تا هنرمندان در جهت ارائه آثار هنری به صورت فیلم حمایت شوند.

دومین دوره جشنواره بین المللی فیلم رسام در ۲ بخش اصلی فیلم (١۸٠ ثانیه‌ای- مستند- داستانی- پویانمایی- نماهنگ) و فیلمنامه برگزار شد، ۲ هزار و ۷۰۶ اثر از ۱۰۸ کشور و پنج قاره جهان به دبیرخانه این جشنواره رسید که از این تعداد ۲ هزا و ۲۰۸ اثر از کشورهای خارجی و ۴۹۸ اثر داخلی بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها