سهم ۱۰ درصدی زنجیره صنایع غذایی از کل صنایع کشور

تهران- ایرنا- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت غذا با محصولاتی به ارزش حدود ۲۵۰ هزار میلیارد تومان، سهمی ۱۰ درصدی از ارزش تولید کل صنایع کشور دارد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «مهدی صادقی‌نیارکی» در نشست بررسی وضعیت زنجیره صنعت غذا با تشکل‌های تخصصی صنایع غذایی، افزود: به دنبال تهیه و تدوین یک سند برای توسعه و تکمیل زنجیره تامین در صنعت غذایی هستیم.

وی بیان‌داشت: هشت هزار و ۷۰۰ واحد تولیدی در کشور در این صنعت در حال فعالیت هستند که ۳۷۰ هزار اشتغال‌زایی داشته‌اند.

صادقی نیارکی گفت: صادرات ۲ میلیون تن محصول فرآوری شده در زنجیره صنایع غذایی، به ارزش حدود سه میلیارد دلار در سال‌های گذشته انجام شده است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت اضافه‌کرد: باید شرکت‌های مدیریت زنجیره با هدف حداکثرسازی زنجیره ارزش توسط شرکت‌های معتبر پیشران صنایع‌غذایی تشکیل ‌شود که از مرحله کشت و مواد اولیه تا رسیدن به دست مشتری کار را انجام دهند.

وی خاطرنشان‌کرد: جلوگیری از اتلاف منابع در طول این زنجیره و تنظیم بازار به صورت سیستمی و همچنین تطابق با فن‌آوری روزآمد در این جلسات راهبردی مد نظر است.

صادقی نیارکی گفت: مدیریت ترکیب بهینه محصول و تنظیم قیمت در محصولات پرمصرف، خروجی‌هایی است که برای مدل زنجیره تامین صنایع غذایی ترسیم خواهد شد.

وی با اشاره به بهره‌مندی از نظرات خبرگان این صنعت، ادامه‌داد: «باهم بزرگ شدن» باید به یک فرهنگ غالب در زنجیره صنعت غذایی تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، پیشتر وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد: صادرات سالیانه صنایع غذایی ایران به پنج میلیارد دلار رسیده است و افزایش آن تا ۱۰ میلیارد دلار نیز دور از ذهن نیست.

پایان خبر//

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار اقتصاد