عاشقانه‌های جنگ مورد توجه نویسندگان قرار گیرد

ساری - ایرنا - مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری مازندران خواستار توجه عمیق تر نویسندگان و فرهیختگان به دفاع مقدس شد و گفت : عاشقانه‌های جنگ باید بیشتر مورد توجه نویسندگان قرار گیرد.

به گزارش ایرنا ، سمیه قاسمی طوسی روز چهارشنبه در نشست استانی کنگره ملی ۱۷هزار  زنان شهید، آزاده و جانباز کشور در ساری افزود : کنگره زنان شهید برای نخستین بار در کشور شکل گرفته و بر اساس تصمیم‌گیری معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور و سعید اوحدی معاون رئیس‌جمهور و رییس بنیاد شهید کشور، تقسیم‌بندی مسئولیت‌ها  در ۱۶ بند لحاظ شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران افزود: در مازندران ستاد یادواره فعال بوده و همزمان با سراسر کشور در دهه فجر و  گرامیداشت مقام زن این گنگره برگزار می‌شود.

وی گفت: انتظار ما از فرهیختگان و اهالی رسانه در مازندران این است تولید محتوا درباره زنان شهیده و خاطرات آنها را در دستور کار قرار دهند.
این مسئول خاطرنشان کرد: مازندران بیش از ۱۰ هزار شهید در دفاع مقدس به انقلاب اسلامی تقدیم کرده و نقش زنان در این زمینه قابل توجه است.

طوسی با تاکید بر توجه به عاشقانه‌های جنگ از سوی نویسندگان و فرهیختگان، یادآور شد: در زمینه هویت‌بخشی به نسل جدید، این خاطرات باید بیان و منتشر شود.

وی افزود: در این راستا نسخه صوتی خاطرات همسر شهید مدافع حرم جواد اسدی را منتشر کردیم و انتشار خاطرات شهید رادمهر در دست اقدام است.

این مسئول ادامه داد: کنگره پنج شهید دانش‌آموز دختر در مازندران هم اسفندماه برگزار می‌شود.

طوسی درباره دستورالعمل ۱۶ ماده‌ای گفت: تشکیل بانک آمار و اطلاعات زنان شهید، جانباز و آزاده، معرفی زنان شهید، جلب مشارکت و همکاری شهرداری‌ها برای تبلیغات محیطی اعم از نامگذاری معابر، ساخت تندیس، یادمان و تابلو، جلب مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد برای ایجاد پویش زنان شهید، جانباز و آزاده، پرداختن به موضوع در سامانه‌های مجازی دستگاه‌های استانی و در فضای مجازی و مطبوعات، تعیین کارگره برای شناسایی و حل مطالبات و مشکلات حقوقی و اجتماعی و سایر برنامه‌های علمی، فرهنگی، ورزشی متناسب با شرایط فرهنگ و آداب و رسوم محلی بخشی از این دستورالعمل است.

مازندران در دفاع مقدس ۲۱ زن شهید و ۴۳ جانباز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها