ناوگان حمل و نقل بار البرز هشت میلیون تن کالا جا به جا کرد

کرج - ایرنا - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز اعلام کرد که ناوگان حمل و نقل بار، هشت میلیون و ۱۷۳ هزار تن کالا طی ۹ ماهه سال‌جاری بین این استان و نقاط مختلف کشور جابه جا کرد ۱۰ درصد بیشتر از میزان کالای مدت مشابه سال قبل است.

گودرز محمودی روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: برای جابه جایی این مقدار بار ۶۲۰ هزار سفر کامیونی از استان البرز به دیگر استان‌ها انجام شده است.

وی بیان داشت: افزایش میزان حمل و نقل بار در البرز بیانگر آن است که با وجود شیوع ویروس کرونا و پیامدهای آن ، بخش اقتصادی استان البرز بیش از مدت مشابه سال قبل رونق داشته است.

محمودی ادامه داد: اکنون ناوگان حمل ونقل بار استان البرز با سرعت و کارایی بالا در حال خدمات رسانی به مردم است و نیازهای اقتصادی و معیشتی  مردم از طریق این ناوگان جابه جا می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان البرز افزود: این مقدار بار توسط ۸۸ شرکت حمل و نقل کالای فعال در استان حمل شده و عمده بار حمل شده، کالاهای صنعتی، تولیدی و کشاورزی بوده است.

استان البرز دارای سه هزارو ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی بزرگ ، متوسط و کوچک است که محصولات تولیدی آنها به نقاط مختلف کشور و خارج از کشور عرصه و صادرات می شود.

همچنین این استان با برخورداری از حدود ۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی و حدود ۳۵۰ هزار راس دام سنگین و سبک یکی از تامین کنندگان مواد غذایی کشور محسوب می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها