اردوهای جهادی در ۸ شهرستان خراسان جنوبی راه‌اندازی شد

بیرجند - ایرنا - مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: اردوهای جهادی تخصصی همزمان با اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در هشت شهرستان خراسان جنوبی با حضور بیش از ۹۰ جهادگر راه‌اندازی شد.

مهدی هنری روز چهارشنبه در بازدید از فعالیت گروه‌های جهادی محله‌محور و تخصصی افزود: تعمیرات مختلف برای روستاییان و کاهش رفت و آمد آنان به نقاط شهری در این شرایط کرونایی از اهداف راه‌اندازی این اردوها است.

وی گفت: یکی از برنامه‌های بسیج سازندگی راه‌اندازی اردوهای جهادی تخصصی و محله‌محور است که از سال گذشته با هماهنگی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در نقاط مختلف با توجه به نیازمندی‌ها راه‌اندازی شد.

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: حضور جهادگران تخصصی در روستاها کمک موثری در راستای حل مشکلات روستاییان دارد که در خراسان جنوبی این طرح روز به روز در حال توسعه است.

همچنین عملیات اجرایی ۳۵۲ باب سرویس بهداشتی و حمام در منازل محرومان با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال امروز در شهرستان مرزی درمیان آغاز شد.

هنری گفت: براساس تفاهم‌نامه‌ای که با بنیاد علوی در شهرستان درمیان منعقد و با هماهنگی که با گروه‌های جهادی شهرستان انجام شد، این تعداد طرح در ۱۲۰ روستا اجرا خواهد شد.

وی افزود: این تعداد سرویس بهداشتی و حمام با کمک مالی بنیاد علوی و مشارکت اردوهای جهادی احداث و در کوتاه‌ترین زمان ممکن تکمیل و تحویل خواهد شد.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان درمیان در ۱۰۵ کیلومتری بیرجند است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha