مشکل سند مجتمع فرهنگی تربت‌حیدریه رفع می شود

تربت‌حیدریه- ایرنا- نماینده تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در مجلس شواری اسلامی گفت: سند زمین مجتمع فرهنگی و هنری تربت‌حیدریه که در حال حاضر در اختیار اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی است به زودی تعیین تکلیف می شود.

محسن زنگنه روز چهارشنبه در بازدید از روند تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری تربت‌حیدریه با حضور فرماندار این شهرستان و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: قرار است تا دهه فجر امسال سند زمین مجتمع فرهنگی و هنری این شهرستان به نام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی منتقل شود.

وی ادامه داد: فرایند تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری تربت‌حیدریه به دلیل پیچ و خم های اداری به تعویق افتاده و باید نسبت به تسهیل اجرای این پروژه تلاش شود.

نماینده تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: چندین سال است که این پروژه در حال ساخت است اما روند  تکمیل آن طولانی شده و مردم از این روند گلایه دارند لذا همه باید تلاش کنیم این مجتمع سال آینده به بهره برداری برسد.

وی افزود: برای تسریع در تکمیل این مجتمع فرهنگی و هنری باید ۲۵ میلیارد تومان تامین شود یا از تبصره ۱۹ که همان بهره گیری از بخش خصوصی در اجرای پروژه هاست استفاده گردد که این کار صرفه جویی در هزینه ها را به دنبال دارد.

زنگنه ادامه داد: تلاش می کنیم از قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در این زمینه کمک بگیریم و همزمان تبصره ۱۹ هم توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی دنبال شود.

ساخت مجتمع فرهنگی و هنری تربت‌حیدریه از سال ۱۳۸۶ آغاز شد و مجری اولیه آن تا سال ۱۳۹۵ اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی بود و پس از آن به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی واگذار شد و تاکنون ۹ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و استانی برای این پروژه هزینه شده و ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

تکمیل این پروژه به ۲۰ میلیارد تومان دیگر نیاز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها