۱۷ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۷
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 84176282
۰ نفر

برچسب‌ها

آموزش و پرورش پایه و اساس تربیت حماسی و مقاومتی است

کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: پرورش انسان بر عهده نظام تعلیم و تربیت است و آموزش و پرورش پایه و اساس تربیت حماسی و مقاومتی است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری روز چهارشنبه در نشست با اعضای شبکه پشتیبان انجمن های اسلامی استان کرمان افزود: تربیت حماسی و مقاومتی محور اساسی و بنیان اصلی دکترین حیات‌بخش نظام جمهوری اسلامی است.

وی اظهار داشت: کرمان قبل از شهادت، حاج قاسم دارالایثار و دارالمجاهدین بود اما بعد از شهادت؛ ایشان یکی از مناطق گردشگری مقاومت است. 

وی با اشاره به نقش آفرینی مردم کرمان در عرصه های مختلف دفاعی، سیاسی و فرهنگی کشور اظهار داشت: مسئولیت مردم کرمان به خصوص مجموعه هایی که در عرصه تربیتی فعالیت می کند؛ برای حفظ آرمان های انقلاب سنگین تر شده است.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه خداوند آفاق و ظرفیت های تازه ای را به وجود شهید سلیمانی این مرد بزرگ پیش روی ما قرار داده است گفت: جهان قبل از شهادت سردار سلیمانی به یک نوسازی اساسی نیاز داشت که با توجه به مراسم تشییع باشکوه این شهید بزرگوار این نوسازی و تحول معنوی فراهم شد و باید قدر این فرصت الهی و خدادادی را بدانیم.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بیان داشت: شهادت سردار سلیمانی نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی است که به تعبیر مقام معظم رهبری یوم الله بود.

وی تمرکز بر ۲ عنوان تربیتی صبر و شکر را در مدارس و دستگاه های فرهنگی ضروری دانست و بر نهادینه کردن تربیت حماسی، تربیت مقاومتی و مقاومت تربیتی در نظام تعلیم و تربیت تاکید کرد.

امام جمعه موقت تهران افزود: تمامی عرصه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و اجتماعی زیر چتر تربیت مقاومتی قرار دارند.

وی تاکید کرد: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به عنوان مکمل ساحت های تربیتی در کنار آموزش و پرورش است و الگوسازی و نمونه سازی به عنوان معرفی عناصر مستعد که ارتباطی موثر بین آنها و گفتمان انقلاب اسلامی بر قرار کند، وظیفه اتحادیه انجمن اسلامی است.

وی با بیان اینکه نقطه کانونی در جریان تربیت حماسی مسأله شهادت است گفت: مومن صادق یا شهید است و یا منتظر شهادت است و اگر خداوند توفیق دهد از چشم شهدا تماشا کنیم آن وقت رفتن زیبا می شود و انسان را به محبوب می رساند.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی تاکید کرد: آموزش و پرورش باید نگاه با چشمان شهدا را به فرزندان این مرز و بوم هدیه دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها