مجموعه نمایشی نقش پنهان ماه در حوزه هنری خوزستان تولید شد

اهواز - ایرنا - مسئول واحد نمایش حوزه هنری خوزستان گفت:پروژه نمایشی نقش پنهان ماه به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی توسط حوزه هنری خوزستان تولید شد .

به گزارش چهارشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری خوزستان،آرش ساربان با بیان این خبر اظهار داشت :  این پروژه در قالب پنج نمایش کوتاه و مونولوگ با همکاری تعدادی از نمایشنامه‌نویسان بومی استان تولید شده و با نگاهی به نقش شهید حاج قاسم سلیمانی در حوادث منطقه  و نیز لحظه شنیدن خبر شهادت وی از زوایای گوناگون  تهیه شده است.

وی با بیان اینکه این پروژه شامل پنج‌ نمایش هفت تا هشت دقیقه‌ای به نام‌های «اریحا»، «فرمانده»، «هیمنه»، «رویا» و «اقتباب(دست کسی را بریدن)» است تصریح کرد: این مجموعه نمایشی کاری از واحد نمایش حوزه هنری استان خوزستان با همکاری مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، موسسه رسانه سازمان تبلیغات اسلامی است.

طراح صحنه و کارگردان هنری پروژه نمایشی «نقش پنهان ماه» هدف از تولید این کار را ادای دینی نسبت به فرمانده شهید حاج قاسم سلیمانی دانست و اظهار داشت: در هر کدام از این نمایش‌ها که وام گرفته از قصه‌های واقعی هستند، سعی شده نقش پنهان حاج قاسم سلیمانی را از زوایای مختلف نشان دهیم که امیدواریم کارهایی تاثیرگذار و به لحاظ فنی قبل قبول باشند.

وی اضافه کرد: نویسندگی این مجموعه نمایشی را سید محمدمصطفی موتورچی و کارگردان تلویزیونی و تدوین آن را سجاد قنبری  برعهده دارند.

ساربان گفت: بازیگران «اریحا» «سید محمدعلی موسوی و فاطمه نژاد نیلی» ، «فرمانده» آزاده جدیدی و رعنا فر موسوی، «هیمنه» حسین گلچین زاده و علی بیدلی، «رویا» عاطفه تندل و آرش ساربان و «اقتباب» سعید نگراوی هستند.

وی یاد آور شد: این آثار جهت ارائه از شبکه‌های سیما و سیمای خوزستان و نیز در فضای مجازی منتشر شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha