مشکلات سه طرح تولیدی کردستان در ستاد ملی رفع موانع تولید بررسی شد

سنندج - ایرنا - مشکلات سه طرح بزرگ تولیدی و گردشگری استان کردستان در جلسه ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، یکصد و پنجمین جلسه ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور و قائم مقام این ستاد روز چهارشنبه به منظور بررسی و حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی استان کردستان، در وزارت صمت برگزار شد.

در این جلسه که بهمن مرادنیا استاندار کردستان، خالد جعفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار و محمد دره وزمی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان حضور داشتندمشکلات سه طرح بزرگ تولیدی و گردشگری استان بررسی و در خصوص آنها تصمیم گیری شد. 

ارائه گزارش عملکرد استان در خصوص آخرین وضعیت واحدهای راکد شهرک های صنعتی، واحدهای تملک شده توسط بانک‌ها، واحدهای بحرانی مشکل‌دار، معادن، واحدهای دارای پرونده قضایی مشمول ماده ۱۴۱ و ارائه برنامه مشخص برای فعالسازی و بهره‌مندی حداکثری از این واحدها و معادن، دیگر دستور این جلسه بود. 

از ۴۴ واحد تملک شده توسط بانک‌های عامل، تاکنون ۱۹ واحد به سرمایه‌گذاران واگذار شده که بخشی از آنها با موضوع فعالیت جدید در حال برگشت به چرخه تولید هستند؛ همچنین ۱۰ واحد راکد در حوزه صنعت و ۶۷ واحد در حوزه کشاورزی به چرخه تولید و فعالیت بازگشته‌اند.

شایان ذکر است، در این جلسه در راستای مصوبات شورای توسعه کردستان در خصوص تامین اعتبار و رفع مشکلات سه طرح پتروشیمی بعثت، زنجیره فولاد و لاستیک رازی کردستان که جزو طرح‌های مهم و پیشران توسعه استان است مقرر شد مشکلات این طرح ها از جمله بحث تامین منابع مالی از طریق بانک ها و وزارتخانه های ذیربط پیگیری شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها