تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری سبب عدالت در حوزه سلامت می‌شود

تهران - ایرنا - معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:‌ اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری سبب هویت مستقل حرفه‌ای و عدالت در سلامت خواهد شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وبدا، مریم حضرتی در جلسه اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری به تشریح تصویب و روند اجرای این قانون از سال ۸۶ پرداخت و با اشاره به تلاش ها و پیگیری های معاونت پرستاری از سال ۹۶ تا کنون گفت: پس از تاکید مقام معظم رهبری بر اجرای این قانون در روز پرستار سال جاری، جلسه حاضر با حضور دست اندر کاران اجرای این قانون برگزار شده و تا حصول نتیجه و اجرایی کردن آن، این جلسات به صورت جدی و مستمر ادامه خواهد یافت. 

وی ادامه داد: با توجه نص صریح قانون و تکلیف مقام معظم رهبری بر وزارت بهداشت، امیدواریم این قانون هرچه زودتر اجرایی شود.  

حضرتی افزود: اجرای این قانون سبب هویت مستقل حرفه ای و عدالت در سلامت خواهد شد.

همچنین در این جلسه اعضای حاضر نقطه نظرات خود و موانع موجود پیرامون قانون تعرفه گذاری پرستاری را بیان کردند و مشترکا بر اجرایی آن تاکید کردند. 

در این جلسه مقرر شد کارگروهی مشترک با حضور نمایندگان معاونت پرستاری، درمان، توسعه و حقوقی وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری جهت بررسی بسته های خدمتی و تعرفه های تدوین شده و چگونگی اجرای آن تشکیل شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت خبر داد:

در جلسه اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، نمایندگان معاونت درمان، توسعه و حقوقی وزارت بهداشت، نماینده سازمان نظام پرستاری و نمایندگان سازمان های بیمه گر حضور داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار جامعه