البرز به لحاظ سرانه آموزشی در انتهای جدول کشوری قرار دارد

کرج - ایرنا - نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود فضاهای آموزشی در البرز گفت: این استان به لحاظ سرانه آموزشی و امکانات زیر ساختی این بخش در انتهای جدول کشوری قرار دارد.

 علیرضا عباسی روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش فردیس  که در سالن اجتماعات فرمانداری این  شهرستان برگزار شد، افزود: این  استان  از یک محرومیت پنهان و خاموش در بخش های مختلف  از جمله سرانه بهداشت و درمان، آموزشی و  ورزشی  حتی با استان های مرزی قابل مقایسه نیست.

وی توضیح داد: در بخش سرانه های بهداشتی و درمانی استان البرز در رتبه  بیست و ششم کشور قرار دارد در صورتی که همجواری با تهران می طلبد که جزو استان های دوم و سوم باشیم.

این نماینده مجلس  با اشاره به اینکه البرز در بخش سرانه ورزشی به همین صورت در رده پایین قرار دارد، اظهار داشت:  سرانه ورزشی به ازای هر نفر در کشور یک و نیم مترمربع ، در استان البرز نیم متر مربع و در شهرستان فردیس این مقدار به سه الی هشت سانتی متر مربع کاهش می یابد.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی گفت: این استان به دلیل مهاجرت بی رویه شاخص های توسعه ای آن  تغییر می کند و هر چقدر در این استان کار انجام شود باز با کمبود سرانه مواجه است.

عباسی افزود: باید با همفکری و هم افزایی سایر مسوولان تلاش شود تا مشکلاتی که در این استان وجود دارد را مرتفع کنیم که یکی از این مشکلات بودجه آموزش و پرورش است باید در این مورد برنامه ریزی شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود به استقلال آموزش و پرورش فردیس اشاره کرد و گفت: تلاش می شود موضوع استقلال آموزش و پرورش فردیس از کرج به سرانجام برسد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید برای تربیت نسل ها  آینده نگری کند ، گفت: شهیدان انرژی هسته ای فخری زاده ، احمدی روشن و شهریاری در راه علم جهادی کار کردند در همین مدارس تربیت شدند بنابراین اگر پایه های فکری و آموزشی به درستی گذاشته شود کشور بیمه خواهد شد.

وی به جذب معلمان اشاره کرد و گفت: در خیلی از حوزه های اداری کشور جذب نیرو از دهه های  ۶۰ الی ۷۰  صورت می گرفت بعد از آن استخدام نیرو یا کم شده یا  متوقف شده افرادی که از سال ۶۰ تا ۷۰ جذب شدند در آستانه بازنشستگی هستند باید چاره اندیشی کرد.

.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها