دشمن به دنبال سوء‌استفاده از سانحه هواپیمای اوکراینی بود

یزد-ایرنا- امام جمعه تفت گفت: دشمن به دنبال سوء استفاده و توطئه در سانحه هواپیمای اوکراینی بود که بصیرت خانواده شهید امیرحسین قربانی، توطئه دشمنان را خنثی کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید محمد سرمه چشم روز چهارشنبه در مراسم سالگرد شهادت امیرحسین قربانی، شهید یزدی سانحه هواپیمای اوکراینی افزود: صبر خانواده شهید همانند جهاد مجاهدین در راه خدا و در امتداد راه شهید سلیمانی برای حفظ نظام قابل تحسین است.

وی با اشاره به قاعده حقوقی اجتماع مباشر و مسبب افزود: باید نگاه شود که چه چیز سبب شد تا این سانحه رخ دهد؛ آنهایی مقصر و مجرم هستند که زمینه ساز بروز چنین اتفاق ناگواری شدند.

امام جمعه تفت تصریح کرد: امروز دشمنان، ولایت را مورد هدف قرار داده اند؛ آن چیزی که شهید این ایام حضرت زهرا (س) در آن الگو بود و فداکاری در راه ولایت را به ما آموخت.

همچنین علیرضا نوکار، فرماندار تفت گفت: صبر و استقامت خانواده شهید قربانی در کشور و عرصه بین الملل الگو شد که امیدواریم خداوند روح این شهید را با اولیاء الله محشور کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج تفت هم در این مراسم گفت: خیابان و یک سالن ورزشی به نام دانشجوی نخبه، شهید امیرحسین قربانی نامیده شد که امروز از یادمان این خیابان رونمایی و سالن ورزشی افتتاح می شود.

سرهنگ سید مصطفی آقایی ادامه داد: طرح محله محور شهید سلیمانی نیز امروز همزمان با سالروز شهادت شهید قربانی و از محله سکونت این شهید آغاز می شود.

پدر شهید امیرحسین قربانی هم در این مراسم ضمن تشکر از همه مسئولان و مردم حسینی و ولایت مدار شهرستان تفت جهت تشییع با شکوه شهید در سال گذشته، گفت: امیرحسین از سال ۸۰ تا دی ماه ۹۷ نزدیک به ۱۶ سال در شهر تفت سکونت داشت و در مقطع ابتدایی و راهنمایی در مدارس این شهر تحصیل کرد.

علی قربانی ادامه داد: امیرحسین قبل از رفتن به دبستان با حضور در یکی از موسسه های قرآنی شهر تفت به فراگیری قرآن پرداخت و همچنین هشت ترم زبان خارجه را در یکی از موسسه های زبان شهرستان فرا گرفت.

وی با بیان اینکه شهید قربانی بسیار منظم و بی حاشیه بود، اضافه کرد: هدف امیرحسین این بود که پزشکی را درخارج از کشور فراگیرد و برای همین یک سالی در دانشگاه منیتوبا در شهر وینیپگ کانادا درس خواند.

پدر شهید سانحه هواپیمای اوکراینی تأکید کرد: امنیت  کشور مدیون فداکاری ها و زحمات شهید سلیمانی است و اینکه قاب امیرحسین درکنار شهید سلیمانی نقش بسته مایه افتخار است.

همچنین مادر شهید قربانی هم نامه رئیس دانشگاه منیتوبا کانادا را قرائت کرد که در بخشی از این نامه درباره ویژگی های شهید آمده است: امیرحسین رفتاری آرام داشت و حمایت او از دوستانش همیشه مشهود بود، مهربانی او همیشه مورد قدردانی همراهانش قرار می گرفت. اساتید امیرحسین از او به عنوان یک فرد مشتاق، تیز و روشن یاد می کنند؛ او همیشه اولین دانشجویی بود که وارد کلاس می شد،  در همه کلاس ها حضور داشت و عملکرد خوب علمی داشت. امیرحسین یک دانشجوی نمونه بود و همه ما دلتنگ او هستیم.

۱۸ دی سال ۹۸ هواپیمای بین‌المللی اوکراین از مبدأ تهران به مقصد کی‌یف چند دقیقه پس از پرواز دچار سانحه و سقوط شد که همه ۱۷۶ سرنشین آن جان باختند.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری تفت در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها