۱۷ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۳
کد خبرنگار: 2309
کد خبر: 84176224
۰ نفر

برچسب‌ها

سازمان تبلیغات عزم جدی برای ترویج فرهنگ کتاب دارد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: این سازمان برای ترویج و ارتقاء فرهنگ کتاب و کتابخوانی، عزمی جدی و برنامه‌های متعددی در دست اجرا دارد. لذا معتقدیم بنیاد کتاب باید سخت‌گیری ویژه‌ای در این امر داشته باشد تا پیشرفت چشم‌گیری حاصل شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌ الاسلام محمد قمی روز چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه اعضای هیئت مدیره و هیئت امنای بنیاد کتاب و مؤسسه چاپ سپهر اظهار داشت: باید برای حوزه نشر، فکری اساسی کرد چراکه جبهه مقابل در حال تولید کتاب به زبان روز است. باید بین تمامی مؤسسات سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه نشر، هم‌افزایی اساسی ایجاد شود حتی برای انتشارات خارج از سازمان هم باید به‌عنوان نهادهای تبلیغی اسلامی برنامه‌ریزی شود.
وی افزود: بنیاد کتاب رابط میان مؤسسات وابسته به سازمان در حوزه نشر است و برای اینکه سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه کتاب کانون توجهات شود، هم افزایی مؤسسات نشر الزامی است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان ناظر برحوزه نشر در کشور اختیارات قانونی دارد، افزود: بنیاد کتاب نیز علاوه بر مشارکت و هم‌افزایی با نهادهای مرتبط با کتاب، برای ارتقاء این نهادها و ارتباط وثیق با آنها تلاش خواهد کرد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: کتاب از دغدغه‌های اصلی سازمان تبلیغات اسلامی به شمار می‌رود به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا بنیاد کتاب را احداث کنیم و برای اینکه جزئی به اجزاء سازمان اضافه نشود؛ «مؤسسه چاپ سپهر» را به بنیاد کتاب تغییر دادیم.
قمی ادامه داد: مقام معظم رهبری در بحث کتاب اهتمام ویژه‌ای دارند و نباید مشکلات مختلف سازمان تبلیغات اسلامی در امور مختلف، توجیهی برای کم‌کاری در بحث کتاب و نشر محسوب شود.
در پایان این مراسم از محمدرضا اسماعیلی، حسین شاه مرادی، علیرضا عسگری ابیانه و حسن دشتی اعضای هیئت‌مدیره مؤسسه چاپ سپهر تکریم و محمدمهدی دادمان به‌عنوان رئیس هیئت‌مدیره، میثم نیلی احمدآبادی به‌عنوان عضو هیئت‌مدیره و محمد حمزه زاده به‌عنوان مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره بنیاد کتاب منصوب شدند.

همچنین حجت‌الاسلام‌ محمد قمی به‌عنوان رئیس هیئت‌امنا و محمدمهدی دادمان، محمد روح‌الامینی نجف‌آبادی، محسن پرویز، محمد حمزه زاده، میثم نیلی و محمدحسین ساعی نیز به‌عنوان اعضای جدید هیئت‌امنای بنیاد کتاب معرفی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار فرهنگ