فرماندار: گناوه کم‌ترین مدرسه فرسوده‌ را در استان بوشهر دارد

گناوه - ایرنا - فرماندار گناوه گفت: این شهرستان کم‌ترین آمار مدارس فرسوده را در بین شهرستان‌های استان بوشهر دارا است.

به گزارش ایرنا، غلامرضا مهرجو روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران و روسای آموزش و پرورش  مناطق و شهرستان‌های استان بوشهر در اردوگاه شهدای دانش آموزی این شهرستان افزود: به برکت نظام و دولت و خیرین شهرستان در زمینه توسعه فضاهای آموزشی خدمات و تلاش‌های زیادی صورت گرفته است.

وی اظهارکرد: در توزیع امکانات و توسعه فضاهای آموزشی در بین مدارس شهرستان عدالت و توزان رعایت و در این زمینه به حاشیه‌های شهر بصورت یکسان و برابر توجه شده‌است. 

مهرجو گفت: خیران این شهرستان در کارهای عام‌المنفعه منشا خدمات زیادی از جمله در عرصه آموزشی بوده‌اند و هم اینک سه مدرسه خیرساز در این شهرستان در دست اجرا است.

رئیس شورای آموزش و پرورش گناوه بیان کرد: باتوجه به اینکه کشور در شرایط جنگ اقتصادی دشمن و بیماری کرونا قرار دارد، خدمات دهی عمومی و  فعالیت‌های عمرانی محرک توسعه و پیشرفت تعطیل نشده و جریان دارد.

وی افزود:  باتوجه به اینکه نظام و دولت در جنگ شدید اقتصادی،  بدون وقفه در حال ارایه خدمات رسانی عمومی است، رسانه‌های بیگانه با هدف ناامید کردن مردم و عده‌ای در داخل کشور با سیاه نمایی در میدان دشمن بازی و ضعف و ناتوانی مدیران را مطرح می‌کنند که با حجم زیاد خدمات و اقدامات صورت گرفته مغایرت دارد و قابل قبول نیست.

فرماندار گناوه گفت: آموزش و پرورش گناوه و ریگ در کنار موفقیت‌های چشمگیر در حوزه کاری خود، در شرایط کرونایی تلاش و زحمات و کمک‌های زیادی را متقبل شدند.

وی اظهارکرد: برگزاری جلسات هم‌اندیشی آثار و دستاوردهای خوبی درپی خواهد داشت که امیدواریم در این نشست شاهد آن باشیم.

مهرجو از مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌های استان بوشهر خواست تا عملکرد و موفقیت‌های صورت گرفته در حوزه‌های کاری خود را برای مردم بخوبی اطلاع رسانی کنند.

مدیرکل آموزش وپرورش استان بوشهر گفت: باتوجه به ارتباط و تعامل خوبی که بین مجموعه مدیران و شورای آموزش و پرورش شهرستان گناوه از جمله با فرماندار وجود دارد، این منطقه با کم‌ترین مشکلات در حوزه آموزشی روبرو است.

علیمراد کرمی افزود: رفتار مناسب در خور شان در شهرستان گناوه ما را برآن می‌دارد که بتوانیم در شهرستان‌های دیگر استان روند تعاملات را پیگیری کنیم تا  بتوانیم باعث پیشرفت بیش از پیش آموزش و پرورش باشیم.

وی گفت: امسال یک اتفاق بسیار خوب که در آموزش و پرورش با همکاری معلمان تلاشگر، دانش‌آموزان و مدیران مدارس صورت گرفت، ارتقای چهار پله‌ای استان کنکور سراسری  از رتبه ۱۵ کشوری به ۱۱ کشوری بوده‌است.

وی اظهارکرد: ارتقای میانگین نمره‌های امتحانات نهایی دانش آموزان از دیگر موفقیت‌های این استان است که در مقایسه با کشور ۴۶ صدم رشد داشته و این درحالی است که این رشد در کشور ۷ صدم بوده‌است.

مدیر آموزش وپرورش گناوه گفت: این شهرستان دارای ۱۳۰ مدرسه با جمعیت دانش‌آموزی ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر  و ۵۸ پیش دبستانی و  ۴۲ مدرسه غیردولتی است.

اسکندر احمدی افزود: دانش آموزان غیردولتی این شهرستان سه هزار و ۸۴۰ نفر است.

وی اظهارکرد: آموزش و پرورش این شهرستان در سال تحصیلی جاری به رغم شرایط کرونایی، به موفقیت‌های چشمگیری در عرصه‌های مختلف به همت معلمان، مدیران و دانش آموزان نایل شده است.

مدیر آموزش وپرورش گناوه گفت: در ایام کرونایی هزینه خرید کتاب درسی ۸۵۰ دانش آموز نیازمند تامین و  ۱۵۵ دستگاه تبلت توسط این اداره به آنان اهدا شد.

وی یادآورشد:  قبولی ۱۹۰ دانش آموز در کنکور سراسری به دانشگاه‌های دولتی بخشی دیگر از  موفقیت‌های امسال شهرستان گناوه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها