ساخت یک باب مدرسه ۶ کلاسه در یزد آغاز شد

یزد _ ایرنا _ ساخت یک باب مدرسه ۶ کلاسه در راستای پویش ملی "من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من" روز چهارشنبه در مراسمی با حضور معاون سازمان نوسازی مدارس در روستای خویدک یزد آغاز شد.

معاون برنامه ریزی و امور مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور در این آیین گفت: استان یزد نخستین استانی است که در اجرای پویش یاد شده پیشقدم شد که جای قدردانی دارد. 

فاطمه مهاجرانی افزود: پویش ملی «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» با هدف افزایش آگاهی و جلب مشارکت بانوان در امر مدرسه سازی در کشور اجرا می‌شود. 

مهاجرانی با بیان اینکه در پویش یاد شده تاکید بر رویکرد جنسیتی نیست بلکه هویت خانوادگی مد نظر است تاکید کرد: مشارکت عینی بانوان در این پویش، مهم است که امیدواریم این قشر بیش از پیش در این امر خداپسندانه شرکت کنند.

مهاجرانی با بیان اینکه بخشندگی از صفات خداوند است تصریح کرد: خیران در رفع مشکلات جامعه نقش مهمی دارند.

مدیر کل نوسازی، تجهیز و توسعه استان یزد هم در این مراسم گفت:  طرح آجر به آجر با هدف افزایش فرهنگ سازی در امر مدرسه سازی در استان حال اجراست.

جواد ذاکر مشارکت خیران در طرح یاد شده را خوب ارزیابی کرد و افزود: همچنین در طرح پویش، ساخت یک مدرسه در مجومرد شهرستان اشکذر آغاز شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین  بانوان خیر مدرسه ساز استان در پویش ملی  "من مادرم، بچه های ایران زمین فرزندان من" پیشگام شدند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد هم گفت: مدرسه سازی یک صدقه جاری است. 

سعیده بهادر زاده افزود: این امر خداپسندانه نه تنها کمک به نظام تعلیم و تربیت است بلکه کمک به تمام جامعه است. 

وی تصریح کرد: طرح آجر به آجر این شرایط را فراهم کرده است که هر کسی با توجه به توان بضاعت و سرمایه خود در امر مدرسه سازی شرکت کند.

مدرسه ۶ کلاسه خویدک با زیربنای ۸۰۰ مترمربع و با اعتبار ۳۲۰ میلیارد ریال ساخته می شود؛ بخشی از هزینه آن توسط بانوان خیر استان تأمین می‌شود.

تعداد خیران مدرسه ساز استان یزد یک هزار و ۳۰۰ نفر اعلام شده است که  از این تعداد ۱۸۸ نفر از خانواده های معظم شهدا، ۲۵۴ تن زن ، ۶۹ نفر نخبه  و ۱۴۵ تن از اقلیت دینی زرتشتیان هستند. 

خویدک در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر یزد و در مسیر جاده یزد- بافق قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها