شهید فخری‌زاده افتخار و سرمایه ارزشمند علمی کشور بود

اراک -ایرنا- نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری گفت: شهید فخری‌زاده به عنوان سرباز جبهه حق و فرمانبردار فرمان الهی، افتخار و سرمایه ارزشمند کشور و دانشگاه بود.

آیت‌الله محسن اراکی روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت چهلمین روز شهید فخری‌زاده در دانشگاه اراک افزود: آن شهید بزرگوار از دانشمندان شاخص جامعه علمی و عرصه صنایع راهبردی کشور بود که از سوی دشمنان صهیونیستی به شهادت رسید

وی  با بیان اینکه ترور این دانشمند هسته‌ای ایران بسیار پیچیده و در تاریخ بشر بی سابقه بوده است، اظهار داشت: شهادت آن بزرگوار  بدون شک منجر به افزایش دستاوردهای علمی کشور خواهد شد و  دانشمندان ایرانی با بهره‌گیری از نبوغ علمی و پژو هشی خود در تمامی عرصه‌های کشور، نقشه‌های شوم دشمنان قسم خورده ایران اسلامی را نقش برآب می کنند.

نماینده مردم اراک در مجلس خبرگان رهبری گفت: انتقام خون شهید فخری‌زاده و سردار سپهبد سردار قاسم سلیمانی باید گرفته شود تا اقتدار و هیبت نظام جمهوری اسلامی بیش از پیش حفظ شود.

وی حضرت فاطمه (س) را پرچمدار نهضت علوی و حسینی عنوان کرد و گفت :  سالگرد شهادت سردار سلیمانی، بزرگداشت چهلمین روز شهید فخری‌زاده و و سومین روز وفات آیت‌الله مصباح یزدی امسال همزمان با ایام فاطمیه است که باید این مناسبتها را ارج نهیم.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی نیز گفت : دانشمند بزرگ و مجاهد هسته‌ای کشور به دست مزدوران بی خرد صهیونیست به شهادت رسید که باید انتقام سختی از این دشمنان نظام اسلامی گرفته شود.
حجت‌الاسلام  مهدی ایمانی‌مقدم افزود: اخلاص و ولایت مداری دو وجه مشترک سه مجاهد بزرگ نظام جمهوری اسلامی یعنی سردار سپهبد قاسم سلیمانی، شهید فخری‌زاده و آیت‌الله مصباح‌یزدی بود که بنا بر تاکید رهبر معظم انقلاب باید دانشگاه ها نقش موثر خود را در راستای ادامه دادن مسیر این بزرگواران ایفا کنند.
رییس دانشگاه اراک نیز در این آیین گفت: شهید فخری‌زاده سال ۱۳۵۸دانشجوی رشته فیزیک دانشگاه اراک بودند و هم اکنون یکی از خوابگاه‌های این دانشگاه به نام این دانشمند هسته‌ای نامگذاری شده است.
سعید حمیدی افزود : دانشمندان ایرانی با وجود تنگناهای اقتصادی کشور در تمامی عرصه‌ها خوش درخشیدند که مایه مباهات است و باید اذعان داشت که  توطئه‌های دشمنان هیچگونه خللی در موفقیت‌های علمی کشور ایجاد نمی‌کند.

وی مهمترین دغدغه کنونی کشور را مشکلات اقتصادی و اشتغال عنوان کرد و گفت: هم اکنون دغدغه دانشجویان اشتغال است که باید با تعامل و همکاری همگانی زیرساخت آن که اقتصاد است را فراهم و مسیر توسعه، عزت و پیشرفت کشور بیش از پیش تقویت کرد.

شهید محسن فخری‌زاده در هفتم  آذر ۱۳۹۹ به دست عوامل مزدور و در نقشه‌ای شوم، به درجه رفیع شهادت نائل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها