مقامات کانادا بی توجهی شهروندان را عامل بالا رفتن تلفات کرونا دانستند

تهران - ایرنا - مقامات بهداشتی کانادا، بی توجهی شهروندان به مقررات را در ایام تعطیلات موجب بالارفتن تعداد مبتلایان به کرونا و تلفات ناشی از این بیماری در این کشور دانستند.

به گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه گلوبال نیوز کانادا گزارش داد: روز سه شنبه ۷ هزار و ۲۲۰ نفر به تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور افزوده شده و آمار مبتلایان در این کشور را به ۶۱۸ هزار و ۱۶۴ نفر افزایش داده است.

مقام های بهداشتی کانادا همچنین گزارش دادند ۱۵۹ نفر دیگر نیز بعد از ابتلا به کرونا جان باخته اند و شمار تلفات ناشی از این بیماری را در مجموع به ۱۶ هزار و ۲۳۳ نفر افزایش داده است.

همچنین آمار بستری در بیمارستان با افزایش ۱۹۳ مورد به ۴ هزار و ۳۶۱ مورد بستری تا روز سه شنبه رسید.

مبتلایان و تلفات جدید کرونا در حالی در کانادا بروز کرده که مقام های بهداشتی این کشور برای تزریق واکسن به اقشار آسیب پذیر همزمان با تداوم شیوع ویروس تلاش می کنند.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا روز سه شنبه در کنفرانس خبری در اوتاوا گفت از شنیدن این مطلب که واکسن کووید-۱۹ در «فریزرها» نگهداری می شود و فورا تزریق نمی شود «ناامید» شده است.

وی گفت باید به همکاری نزدیک با استان ها هم در زمینه تحویل واکسن به آنها و هم از نظر دریافت هر چه سریع تر واکسن بیشتر برای حمایت از اقشار آسب پذیر و کادر درمان ادامه دهیم.

در عین حال ترزا تام پزشک ارشد خدمات عمومی کانادا روز سه شنبه گفت از کمیته مشاوره ملی ایمن سازی خواسته در این زمینه تحقیق کنند که آیا می توان دوز دوم واکسن را در تلاش برای واکسیناسیون سریع تر دوز اول به تاخیر انداخت یا خیر.

کانادا تاکنون استفاده از دو واکسن را که توسط شرکت فایزر- بیون تک و دیگری توسط شرکت مدرنا تولید شده تایید کرده است. هر دوی این واکسن ها در دو دوز با فاصله چند هفته ای تزریق می شوند.

دولت فدرال کانادا همچنین با انتقادهایی درباره ثبت نام برای دریافت واکسن مواجه بوده است و این کشور از نظر توزیع واکسن از آمریکا و بریتانیا عقب است.

نگرانی ها درباره توزیع واکسن در حالی مطرح شده که این کشور همچنان با موج دوم شیوع کرونا دست و پنجه نرم می کند و کارشناسان هشدار داده اند که تعداد مبتلایان جدید می تواند در هفته های بعد از تعطیلات افزایش یابد.

نتایج نظرسنجی جدید از بی توجهی کانادایی ها نسبت به مقررات و محدودیت های کرونایی در ایام تعطیلات سال نو حکایت دارد.

نتایج نظرسنجی انجام شده توسط شرکت لِگار با همکاری انجمن مطالعات کانادا نشان داد تقریبا نیمی از کانادایی ها در تعطیلات اخیر با عزیزان خود دیدار کرده اند. این نتایج نشان داد که ۴۸ درصد از کانادایی ها با اقوامی دیدار کرده اند که با آنها همخانه نیستند و ۵۰ درصد از این دیدارها اجتناب کرده اند.

در هفته های منتهی به ایام تعطیلات، مقامات بهداشت عمومی در کانادا از مردم این کشور خواسته بودند تماس های خود را با توجه به افزایش شدید شمار مبتلایان به کرونا در سراسر کشور بشدت محدود کنند.

این نظرسنجی نشان داد که ۶۲ درصد از پاسخ دهندگان اعتمادی به مهار این بیماری در هفته های آینده ندارند.

این نتایج همچنین نشان داد که ۸۷ درصد از شرکت کنندگان از ممنوعیت کامل سفرهای خارجی در صورت وضع چنین مقرراتی دستکم تا زمان کاهش چشمگیر تعداد مبتلایان در کشور حمایت می کنند.

این نظرسنجی بین هزار و ۵۰۶ نفر کانادایی و در بازه زمانی ۳۰ دسامبر تا سوم ژانویه (۱۴-۹ دی) انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار جهان