جامعه روحانیت در «شورای وحدت اصولگرایان» نقش محوری دارد

تهران- ایرنا- دبیرکل آبادگران جوان ایران اسلامی با تاکید بر نقش محوری جامعه روحانیت مبارز کشور در شورای وحدت اصولگرایان، گفت: در این شورا یک فراکسیون برای تهیه لیست نهایی شوراهای شهر و روستا و فراکسیونی هم مامور بررسی و معرفی نامزد اصولگرایان برای انتخابات ۱۴۰۰ شده است.

«حسن بیادی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره آخرین تحولات انتخابات طیف اصولگرای جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت، اظهار کرد: چون احزاب جایگاه فراگیر، تاثیرگذار در سطح ملی ندارند، در قالب ائتلاف‌ها و جبهه‌ها فعالیت می‌کنند. به همین دلیل ۹ حزب ملی و ۸ تشکل استانی و ۵ گروه سیاسی-اجتماعی که در کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی ثبت نشده‌اند جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت را ایجاد کردند که دبیرکلی آن هم بر عهده سید شهاب‌الدین صدر رییس کنونی خانه احزاب است.  

دبیرکل حزب آبادگران جوان ایران اسلامی با اشاره به اینکه برای آمادگی و اتخاذ تصمیمات واحد در جریان اصولگرا حدود ۵۰ حزب و گروه سیاسی اصولگرا با محوریت جامعه روحانیت مبارز دعوت شده‌اند که در قالب ائتلاف جدیدی با عنوان «شورای وحدت اصولگرایان» برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر روستا در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ فعالیت خود را آغاز کند.

بیادی ادامه داد: در شورای وحدت علاوه بر احزاب و گروه‌های اصولگرا و انقلابی، تشکل‌های مستقل هم حضور دارند و گزینه نهایی ریاست جمهوری اصولگرایان توسط «شورای وحدت»  معرفی خواهد شد. شورای وحدت هم به دو بخش تصمیم‌گیرنده تقسیم شده است. یک فراکسیون (ستاد) درباره لیست نهایی شوراهای شهر و روستا تصمیم گیری می‌کند و فراکسیونی هم مامور بررسی و معرفی نامزد اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

وی با بیان اینکه سخنگوی شورای وحدت به زودی شرح ماموریت این نهاد اصولگرا را تشریح خواهد کرد، افزود: شورای وحدت ارتباطی به شورای ائتلاف نیروهای انقلاب که در انتخابات مجلس یازدهم نقش ایفا کرد، ندارد. در ائتلاف نیروهای انقلاب، جامعه روحانیت مبارز همکاری داشت ولی محوریت نداشت، اما محوریت در شورای وحدت با جامعه روحانیت مبارز است.

این فعال اصولگرا درباره حضور طیف نواصولگرایان و احمدی نژاد در شورای وحدت، اظهار کرد: هر گروه یک نفر را به این شورا به عنوان نماینده معرفی کرده است ولی جزییات آن باید از سوی سخنگوی شورای وحدت بیان شود.

بیادی راه نجات کشور را مشارکت بالا دانست و گفت: به عنوان دبیرکل یک حزب ملی لازم است بگویم که حزب ما مشوق مشارکت حداکثری است و با چنین رویکردی فعالیت خواهد کرد.  

وی درباره ایجاد زمینه و فراهم کردن شرایط برای ترغیب مردم به مشارکت حداکثری عنوان کرد: برای جلب مشارکت حداکثری باید گفتمان خوبی را به مردم ارائه دهیم که مطمئن شوند قرار است اتفاقات خوبی در کشور رخ دهد.  

این فعال اصولگرا تاکید کرد: معتقدم همه گروه‌های سیاسی باید فرصت حضور برابر در انتخابات را داشته باشند ضمن اینکه همه احزاب و گروه‌های سیاسی وظیفه دارند در انتخابات حضور جدی، با برنامه و قوی داشته باشند. همه به اندازه وظیفه‌ای که دارند باید در جهت ترغیب مردم به مشارکت عمل و تلاش کرده و یاس و ناامیدی را کنار بگذارند.

بیادی درباره نگرانی اصلاح‌طلبان از بررسی صلاحیت‌های نامزدهای این جریان در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ یادآور شد: به چنین برداشتی اعتقاد ندارم و فکر می‌کنم همه باید بتوانند فرصت حضور داشته باشند و باید بستر به شکلی آماده شود که مشارکت حداکثری را شاهد باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار سیاست