۲ هزار میلیارد تومان در بخش فرآوری سنگ ملایر سرمایه‌گذاری شد

همدان-ایرنا- استاندار همدان گفت: با کمک بخش خصوصی ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه فرآوری سنگ شهرستان ملایر انجام شده است که تا پایان دولت بهره برداری می‌شود.

به گزارش ایرنا، «سیدسعید شاهرخی» عصر چهارشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان با محوریت شهرستان های کبودراهنگ و ملایر با اشاره به ارزآوری صنعت فرآوری و استحصال سنگ در ملایر گفت: ۲ هزار میلیارد تومان سنگ کیلویی سه هزار تومان بعد از فرآوری به کیلویی ۷۰ هزار تومان تبدیل می شود.

استاندار همدان با اشاره به اهمیت اجرای تصفیه خانه فاضلاب ملایر گفت: همانند انتقال پساب همدان برای جبران بخشی از آب نیروگاه شهید مفتح کبودراهنگ باید شرکت آب و فاضلاب استان در برنامه ای عملیاتی برای تصفیه ۱۲ میلیون متر مکعب فاضلاب ملایر برای بهره گیری از آب شهر برنامه ریزی کند.

شاهرخی با بیان اینکه شهر ملایر دوران توسعه طلایی را سپری می‌کند، یادآور شد: ثبت جهانی انگور و مبل و منبت، دامنه گسترده ای را برای توسعه ایجاد می‌کند.

وی از اختصاص ۴۰ میلیارد تومان کمک دولتی برای مشارکت با بخش خصوصی در زمینه جهانی شدن صنعت مبل و منبت خبر داد و خاطرنشان کرد: تا قبل از  دوران کرونا ۶۰۰ میلیارد تومان فروش مبل و منبت ملایر در یک دهه بود که با همت نماینده مجلس و فرماندار و بستن موافقت نامه با بانک کارآفرین به صورت اقساط در کل کشور فروش داشتند.

استاندار همدان افزود: ۲۰ هزار خیاط در ملایر به صورت خودجوش پارکینگ خانه را به کارگاه تولیدی تبدیل کردند و گردش مالی بالایی دارند که باید پشتیبانی و حمایت مالی از این افراد انجام شود.

شاهرخی از اخذ مجوز نیروگاه ۵۰۰ مگاباتی (نصف نیروگاه شهید مفتح) در ملایر خبر داد و افزود: در هفته آینده این نیروگاه جانمایی می‌شود.

۲ هزار و ۸۷ فرصت شغلی در کبودراهنگ ایجاد شد

استاندار همدان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲ هزار و ۸۷ فرصت شغلی در شهرستان کبودراهنگ ایجاد شده که این تعداد بیشتر از تعهد پیش بینی شده است.

شاهرخی افزود: در راستای تحقق مفاد سند راهبردی و عملیاتی سه ساله استان، ایجاد یک هزار و ۵۲۹ شغل در سال دوم این سند برای کبودراهنگ پیش‌بینی شده بود که تعداد شغل ایجاد شده از تعهد بالاتر است.

وی خاطرنشان کرد: در سفر امروز به شهرستان کبودراهنگ ۲۰ میلیارد ریال برای اجرای ۲ پروژه نیمه تمام و ۱۰ میلیارد ریال برای کمک به شهرداری این شهر اختصاص یافت.

شاهرخی خاطرنشان کرد: از ۲۵۰ واحد مسکونی درحال ساخت کبودراهنگ، تعدادی اسفند امسال و مابقی نیز خرداد سال آینده واگذار می‌شود.

به گفته وی شتاب‌بخشی به طرح مسکن مهر کبودرآهنگ با رفع موانع پیش روی این طرح، از مطالبات این شهرستان است و تصمیمات لازم برای کارگشایی مباحث مربوط به مسکن مهر اتخاذ شده است.

استاندار همدان با بیان اینکه در حوزه راه اجرای مسیر بهار - گل تپه - علیصدر کبودرآهنگ تسریع و در قالب ماده ۵۶ به‌صورت ویژه پیگیری شود، عنوان کرد: جاده اصلی مسیر علیصدر با جدیت تمام و مشارکت بخش خصوصی چهار بانده می‌شود.

شاهرخی تاکیدکرد: با هر مدیری که توانایی انجام و اجرای برنامه عملیاتی سه ساله توسعه استان را نداشته باشد، قطع همکاری می‌کنیم.

استاندار همدان اظهار داشت: با توجه به وفاق و همدلی که در بین مجموعه مدیریتی استان وجود دارد، فرصتی برای حاشیه سازان نخواهیم‌ گذاشت و حاشیه‌ها مانع ما برای رسیدن به اهدافی که در برنامه سه ساله در نظر گرفتیم، نمی‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =