نماینده ولی فقیه کردستان: بستر بیان مشکلات از سوی فرهیختگان فراهم شود

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: بستری برای بیان مطالب و مسایل ومشکلات جامعه از سوی فرهیختگان و اساتید دانشگاه در استان فراهم شود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز چهارشنبه در یکصد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های بیان مسائل، علمی و چالشی بودن آن است و این خاصیت نباید مانع ازپرداختن به آن باشد.

وی با تاکید براینکه باید به فرهیختگان اجازه داده شود تا آزادانه نظرات و تحقیقات خود را بیان کنند، اضافه کرد: با تلاش نخبگان، اساتید و فعالان حوزه قرآن می‌توانیم از مهجوریت این کتاب آسمانی بکاهیم و اقدامات بیشتری در راستای ترویج فرهنگ و مبانی اسلامی انجام دهیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه از مسلمانان و مومنان کم توجهی به ارزش‌ها و عدم مطالعه قرآن کریم پذیرفتنی نیست، افزود: در حال حاضر چند میلیون نفر در کشور حافظ قرآن کریم هستند و باید در راستای افزایش تعداد این افراد تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه جلسه شورای فرهنگ عمومی مهمترین جلسه تصمیم‌گیری استان است، گفت: مدیران عضو این شورا باید همه اهتمام خود را بکارگیرند که شخصا در جلسات حضور پیدا کنند و برای آن اهمیت قایل شوند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس در کردستان هم در این جلسه با تاکید براینکه شورای فرهنگ عمومی باید به مسایل خاص و ویژه ورود کند، اظهار داشت: علی‌رغم کارهای فرهنگی و هنری انجام شده هنوز مشکلات زیادی در این حوزه وجود دارد.

سردار سیدصادق حسینی اضافه کرد: اگر هر کار و طرحی اجرا شود پیوست فرهنگی نداشته باشد آن موضوع و اقدام آنگونه باید و شاید در جامعه نمود نخواهد داشت و دفاع از حق بیت‌المال و مردم هم از دیگر موارد ضروری است که باید بیشتر روی آن کار شود.

تصویب ۵۰ طرح فرهنگ و هنری در کردستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هم در این جلسه با اشاره به اینکه پرداخت پنج میلیارد تومان به ۶۸۰ طرح فعالان فرهنگی، هنری و رسانه ای و تصویب ۵۰ طرح فرهنگ و هنری استان از دیگر فعالیت های انجام شده طی دو ماه اخیر است اظهار داشت:  چاپ ۹۹ عنوان کتاب در ماه های آبان و آذر سال جاری توسط انتشارات استان از جمله اقدامات فرهنگی انجام شده در استان است.

عبیدالله رستمی با اشاره به اینکه ثبت نام مسابقات سراسری قران و عترت در سه گروه آزمونی به صورت مجازی در استان انجام شده است، افزود: تجلیل از فعالان کتاب و کتابخوانی، بازدید از کتابفروشی‌ها و برگزاری نشست‌های آنلاین کتاب و کتابخوانی از جمله برنامه های اجرا شده به مناسبت بیست و هشتیمن هفته کتاب بوده است.

وی یادآور شد :صدور بیانیه‌های مختلف به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی، تدوین دانشنامه سنندج، تشکیل ستاد رسانه‌ای ابوذر وبرگزاری پویش های معنوی برای تمام مقاطع آموزشی از دیگر برنامه های اجرا شده این اداره کل در سه ماهه فصل پاییز است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت:برگزاری مسابقه خانوادگی من محمد را دوست دارم به مناسبت هفته وحدت، تولید و پخش مستند فرمانده، زیر پوشش بیمه قرار گرفتن ۷۲ نفر از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه استان و برگزاری ۳۱ مین جشنواره تئاتر استان از دیگر رویدادهای چند ماه اخیر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha