تمبر یادبود جهان پهلوان تختی رونمایی شد

تهران - ایرنا - همزمان با پنجاه و سومین سالگرد درگذشت جهان پهلوان «غلامرضا تختی» از تمبر یادبود و اختصاصی این اسوه اخلاق و جوانمردی رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، در مراسم رونمایی از تمبر یادبود و اختصاصی جهان پهلوان تختی، «رمضانعلی سبحانی‌فر» معاون وزیر ارتباطات و مدیرکل شرکت ملی پست، «حسن عمیدی» مدیرکل دفتر مدیرعامل و مدیر ارتباطات شرکت ملی پست، «مهدی مقصودی» مدیر کل پست تهران، «عبدالرضا جنتی» مدیر کل پست شمال غرب ایران، «علیرضا دبیر» رئیس، «حمید سوریان»  نایب رئیس و «سیدجلال عسگری» دبیر فدراسیون، «محسن کاوه» مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد، «امید نوروزی» قهرمان جهان و المپیک، «عبدالله عزیزی» رئیس هیأت کشتی استان تهران، «مهدی محمدی» عضو اسبق تیم ملی کشتی فرنگی و مربی تیم ملی، «عبدالمهدی نصیرزاده» رئیس فدراسیون پرورش اندام و رئیس سازمان لیگ کشتی، جیرسرایی رئیس کمیته پیشکسوتان و یزدانی نیا نایب رئیس سازمان لیگ حضور داشتند.

رییس فدراسیون کشتی، در این مراسم گفت: تختی تنها کسی است که به کشتی کمک کرده و احترامی که ما داریم مدیون نگاه مردم به این قهرمان بزرگ کشتی ایران و سجایای اخلاقی ایشان است. دنبال این بودیم که با توجه به وضعیت شیوع کرونا، مراسم جهان پهلوان تختی با حضور مردم بر سر مزار آن مرحوم در ابن بابویه برگزار شود و قرار شد که این مراسم بدون سخنران و فقط با ضرب و زنگ مرشد برگزار شود.

«علیرضا دبیر» افزود: از شرکت ملی پست تشکر می‌کنم که به کمک ما آمد و برای رونق دادن به کشتی و اینکه جایگاه کشتی در بین مردم بالا برود.  شرکت پست قرار است تمبر یادبود قهرمانان المپیک را به صورت اختصاصی چاپ کند و این می‌تواند انگیزه‌ای به کشتی‌گیران بدهد، ضمن اینکه یاد این قهرمانان را در مردم زنده نگه دارد.

وی تصریح کرد: کشتی از ورزش ایران بزرگتر است و در زمان ایران قدیم در حاشیه دریای خزر و ایران وجود داشته و هم اکنون نیز اکثر قهرمانان جهان از این خطه هستند. کشتی ورزش ملی و جزئی از هویت ایرانیان محسوب می‌شود و باید برند کشتی را بالا ببریم.

دبیر گفت: از اینکه شرکت ملی پست به کشتی  و کشتی‌گیران احترام گذاشت و مانند برادر کنار ما آمد، بسیار سپاسگزارم و امیدوارم که این تفاهم‌نامه اثرات خوب و ماندگاری در کشتی داشته باشد.

وی در مورد رونمایی از تمبر جهان پهلوان تختی یادآور شد: کشتی از ایران باستان در ایران بوده و در اسلام نیز کشتی سفارش شده است و این هم ورزش سنتی و هم مذهبی ما است و اینکاری که شرکت پست امروز کرد کمک کرد که دیدگاه مردم نسبت به کشتی بهتر شود.

معاون وزیر ارتباطات و مدیر کل شرکت ملی پست نیز در این مراسم گفت: یاد و نام شهدای عزیز و یاد و خاطره‌ی جهان پهلوان تختی که امروز پنجاه و سومین سالگرد ایشان است را گرامی می‌داریم.  از شما پیشکسوتان قدردانی می‌کنیم که این موضوع را بسیار با اهمیت دانستید و این مراسم را برگزار کردید. اگر چه محدودیت‌ها برای کرونا است اما این کار در فضای مجازی حتما منعکس خواهد شد.

«رمضانعلی سبحانی‌فر» ادامه داد: تختی به کشتی هویت داد و نام جهان پهلوان تختی را باید گرامی بداریم و به همین خاطر است که اینجا جمع شده‌ایم و وظیفه داریم که رفتار و منش آن پهلوان بزرگ را الگوی خود قرار دهیم.

رییس شرکت ملی پست اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که می‌تواند بزرگان کشتی را در ذهن مردم زنده نگه دارد گرفتن چنین مراسم‌هایی است و کار دیگر این است که تمبر یادبود جهان پهلوان تختی را رونمایی کنیم و این دومین تمبر جهان پهلوان تختی است.  تمبر به عنوان یک شئ گرانبها و سبک وزن است و سفیر تاریخ است که گذشتگان ما و مشاهیر حال را به آیندگان منتقل می‌کند.

وی تصریح کرد: ورزش پهلوانی خصوصیات خاص خود را دارد و کشتی‌های ما تحت تأثیر پهلوانی است و کسی که پهلوان میدان باشد، خصلت‌های شجاعت، شهامت، آزادگی، گذشت و ایثار را داد و این در جامعه ما تأثیرگذار است و می‌تواند الگوی بسیار خوبی برای جوانان و جامعه باشد. اگر امروز جهان پهلوان تختی را همه می‌ستایند به لحاظ خصایص شخصیتی است که ایشان از میدان قهرمانی و پهلوانی بدست آورده است.

سبحانی‌فر خاطرنشان کرد: باید قدر پهلوانان و قهرمانان و کسانی که الگوی جامعه هستند را بدانیم و کاری که امروز اتفاق افتاد، بسیار پسندیده بود. از اینکه در کنار مجموعه فدراسیون کشتی هستیم خوشحالیم و از اینکه کمک حال کشتی که امروز در جهان به شهامت و شجاعت ایرانی‌ها معرفی می‌کند خوشحالیم.

در ادامه این مراسم تفاهم‌نامه‌ای بین فدراسیون کشتی و شرکت ملی پست ایران، شرکت پست تهران و پست شمالغرب تهران به امضاء رسید.

همچنین در پایان این مراسم نفرات حاضر از تمبر یادبود و اختصاصی جهان پهلوان تختی رونمایی و آن را امضاء کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار ورزش